Autentické príbehy, nadčasové témy

Átrium v Nashville

0

Átrium v Nashville

Keď som sa po prvýkrát zoznámil s hotelovým komplexom Gaylord Opryland v Nashville, hneď ma zaujala jeho excelentná myšlienka a poslanie.

„Pod skleným nebom“ nájdete výbornú možnosť relaxu – obklopený luxusom, a čo je dôležité, kľudne sa môžete prechádzať uličkami bez toho, aby ste museli venovať pozornosť počasiu.
 Netradičné riešenie ukryť jedinečný mikrosvet pod sklené átrium. Objavíte klimatizované prostredie plné kvitnúcich záhrad, riek, chodníkov v objatí zelene, vodopádov. Nehrozí vám dážď a ani vietor. Stačí si vychutnávať čaro malých obchodíkov, reštaurácie, zábavu, jednoducho všetko, čo je vášmu srdcu najbližšie. Hotel nemusíte ani na chvíľu opustiť, takmer všetko nájdete v jeho útrobách.

Všetko je pod strechou

Potrebujete si na chvíľu oddýchnuť od stresu v práci, alebo usporiadať firemné dni? Teraz pravdepodobne uvažujete nad tým, či tieto slová nie sú zbytočné. Veď cestovať do „štátov“ len preto, aby ste objavili niečo netradičné, je zbytočné. Dnes je už bežné odmeňovať špičkové kolektívy manažérov, obchodníkov exkluzívnymi odmenami v podobe ciest na zaujímavé miesta v zahraničí. Tak prečo nevymeniť Dubaj, alebo juhoamerické pláže za Gaylord Opryland v Nashville. Možno práve tu nájdete dokonalý relax a inšpiráciu pre ďalšie smerovanie svojho pracovného a osobného života. Svet akoby sa aj tak zmenšoval, a tak je druhá strana oceánu stále bližšie.
Práve v tomto hoteli nájdu návštevníci spojenie mnohých aspektov atraktivity, ktoré mnohí vyhľadávajú. Od golfových zážitkov na upravenom ihrisku, k výborným reštauráciám s úžasne pripravenými steakmi, alebo sushi, až k wellness programu, či kozmetickým službám pre dámy.

 Originalita láka návštevníkov

– Záhradný skleník – obsahuje starostlivo pestované rastliny, kvitnúce záhrady a fontány.

– Kaskády – sľubujú zážitky s akými sa môžete stretnúť skôr vonku v prírode. Tu je však všetko možné, a tak nie je prekvapujúce sledovať vodopády obklopené tropickou flórou a kreatívnou kvetinovou výzdobou v štýle karibských ostrovov.

–  Delta – práve tu pocítite energiu rytmov v štýle New Orleans, potom nasadnete na loď a necháte sa unášať na vlnách rieky. Tá vás vedie okolo ostrova Delta.

Gaylord Opryland je mestom v meste – ponúka totiž 2 881 izieb, z ktorých je 220 luxusných apartmánov a 750 vkusne zariadených izieb s výhľadom na átriá, a k tomu vybavenými súkromnými balkónmi.
Hostia môžu využívať na izbách vysokorýchlostný internet, k dispozícii majú jeden krytý bazén a dva vonkajšie, fitness centrum a spa.

Z mnohých reštaurácii možno spomenúť

Cascades Restaurant – so špecializáciou na morské špeciality, ale tiež sushi a pochúťku Wasabi.
 Old Hickory Steakhouse – ponúka skvelé steaky a môže sa pochváliť ocenením North America Award.
Findlay Irish Pub, či Ristorante Volare s typickou talianskou kuchyňou.

Samozrejme aj vonku plynie život. Či už priamo v uliciach Nashvillu, alebo v blízkom okolí, nájdete množstvo atrakcií.

Peter Fritz       Photos: Gaylord Opryland®

www.gaylordhotels.com