Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Autá a umenie idú dokopy. Presvedčí vás o tom galéria, ktorú otvárame v našom showroome

- Reklama -

Inzercia

Na poschodí nášho showroomu sa nachádza priestor, ktorý nemal doteraz žiadne využitie. A keďže už aj samotná budova vyzerá ako umelecké dielo, rozhodli sme sa, že horný priestor zmeníme na galériu s názvom T.O.P. AUTO PREMIUM Art Gallery.

Samozrejme, nejde len o zužitkovanie voľného priestoru. Hlavná myšlienka tkvie v niečom inom.

Návštevníkom chceme ponúknuť dodatočný zážitok – výtvarný. Veríme, že ocenia nielen jedinečný dizajn vozidiel, ktorý je sám o sebe umením, ale aj výtvarné umenie. Okrem toho chceme vytvoriť priestor, v ktorom návštevníci strávia príjemný čas so svojimi blízkymi. A to všetko pri kvalitnom umení,“ uviedol riaditeľ Carlton Savoy Art Gallery Igor Turuk.

Práve s Carlton Savoy Art Gallery sme začiatkom septembra uzavreli spoluprácu. Dohodli sme sa, že táto galéria bude organizovať všetky vernisáže v priestoroch showroomu a postará sa o výber tých najlepších umelcov.

Prečo moderné umenie?

Vozidlá značiek Jaguar a Land Rover zosobňujú najmodernejší dizajn a technológie. Výrobca pri ich zostavovaní myslí na momentálne trendy a rovnako dbá aj o to, aby splnil požiadavky vodičov. A ako toto všetko súvisí s moderným umením?

Podobne ako vozidlá prémiových značiek, aj moderné umenie prináša niečo nové a aktuálne. Autori často svojimi dielami reagujú na súčasné zmeny, či už spoločenské alebo ekonomické.

A keďže vozidlá a moderné umenie majú veľa spoločného, do priestorov galérie sa takéto diela perfektne hodia.

Pokiaľ ide o konkrétne umelecké sféry, vystrieda sa ich tu hneď niekoľko. „V T.O.P. AUTO PREMIUM Art Gallery návštevníci uvidia maľby, sochy, grafiky, koláže či fotografie. Priestor chceme otvoriť aj hudobníkom, tanečníkom či literátom,“ upresňuje Turuk.

Plány na najbližšie obdobie

Galériu v priestoroch showroomu otvoríme už 17. septembra. Návštevníkov čaká slávnostná vernisáž, počas ktorej uvedieme výstavu Križovatky. V rámci nej budú prezentovať diela výtvarník Martin Dzurek a maliar Martin Šafárik.

A hoci naša práca úzko súvisí s cestami a križovatkami, názov sme nezvolili zámerne.

Slovo križovatka je univerzálny pojem. Dnes ho chápeme zväčša ako priesečník viacerých ciest. Avšak v prenesenom význame znamená aj priesečník ľudských osudov, životov alebo umeleckých tendencií. Zároveň vyjadruje znak kríža, ktorý patrí k najvýznamnejším kresťanským a ľudským symbolom,“ upresňuje kurátorka výstavy Mária Horváthová.

Tá návštevníkov prevedie výstavou, popíše im význam diel a celú tvorbu oboch autorov.

Samozrejme, slávnostnou vernisážou sa to ešte len začína. Počas roka máme v pláne zorganizovať šesť výstav. Už teraz môžeme povedať, že to nebudú len známi a renomovaní umelci.

V našej galérii umožníme vystavovať diela aj mladým začínajúcim umelcom. Chceme ich podporiť a vytvoriť tak lepšie podmienky pre rozvoj umenia.

Užitočné informácie

Ak už teraz viete, že T.O.P. AUTO PREMIUM Art Gallery navštívite, sledujte jej oficiálnu facebookovú stránku. Práve tam budeme zverejňovať informácie o nadchádzajúcich výstavách.

Pred návštevou vám odporúčame overiť si otváracie hodiny. Tie sú rovnaké ako v prípade showroomu Galériu teda môžete navštíviť každý pracovný deň od 8:00 hod. do 18:00 hod. alebo v sobotu od 9:00 hod. do 13:00 hod.

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -