Autentické príbehy, nadčasové témy

Auto či UFO na kolesách?

0

Auto či UFO na kolesách?

Na to, že nové koncepty osobných automobilov sú častokrát dosť alebo až príliš odvážne a futuristické, sme si zvykli. Po zhliadnutí vozidla, ktorému je venovaných nasledujúcich pár riadkov, však rozhodne o extravagantnosti modelov, ktoré ste videli doteraz, budete pochybovať.

Predstavujeme auto s označením ETV (Extra terrestrial vehicle). Na prvý pohľad extrémne extravagantné vozidlo, ktoré vyzerá skôr ako súčasť sci-fi filmu než možný spoločník na cestách. Jeho tvorcom je Mike Vetter a jeho floridská spoločnosť The Car Company.

Tak jednoduchý názov spoločnosti, ako aj bežné meno jej zakladateľa, sú v do oči bijúcom rozpore s vizážou tohto auta. Uzdu kreativite však Mike popustil pri konštrukcii „vozidla“ ETV .„Skutočne ťažko sa dá uveriť, že pod týmto sci-fi skeletom a výzorom sa skrýva bežný Chevrolet Aveo,“ píše stránka carscoop.blogspot.com, ktorá informácie o tomto módnom výstrelku na štyroch kolesách priniesla. Spojitosť ETV s mimozemskými civilizáciami zatiaľ známa nie je…

Mike Vetter na svojej stránke vyzýva k tomu, aby mu ľudia poskytli svoje Aveo a dali si ho prerobiť na ETV. Okrem toho, podobným štýlom „rekonštruuje“ aj luxusné Porsche Carerra GT. Pri všetkej úcte, poskytnúť mu Aveo – to sa ešte dá akceptovať. Ale zveriť mu Porsche…? Taký odvážlivec sa zrejme nenájde.

Vetterovi trval návrh a konštrukcia nezvyčajného „presúvadla“ pol roka. Materiál, ktorý pri jeho výrobe minul, mal stáť približne 20-tisíc dolárov.O podivnom modeli ETV nie je veľa informácií. Cena sa údajne pohybuje na úrovni okolo 86-tisíc amerických dolárov. Ťažko povedať, či je to za Aveo v UFO-štýle veľa, alebo málo. Tvorca však nakoniec môže skončiť ako boháč. Odborníci síce nepredpokladajú reálny dopyt po podobných autách, je však možné, že si ho všimnú filmoví producenti a odkúpia od neho licenciu na ETV.

NIPOS                        Photos: ISIFA

www.kitanautobodyexperience.com