Autentické príbehy, nadčasové témy

Batman vs. Superman (Úsvit spravodlivosti)

0
Batman vs. Superman (Úsvit spravodlivosti)

Režisér Zack Snyder („Man of Steel“) prináša film o prvom stretnutí dvoch klasických superhrdinov na veľkom plátne – Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti. V hlavných úlohách sa predstavia držiteľ Oscara Ben Affleck („Argo“) ako Batman/Bruce Wayne a Henry Cavill („Man of Steel,“ „The Man from U.N.C.L.E.“) ako Superman/Clark Kent.

small

Snyder film režíroval podľa scenára napísaného Chrisom Terriom a Davidom S. Goyerom, založenom na postavách DC Comics, vrátane Batmana, vytvoreného Bobom Kaneom a Billom Fingerom a Supermana, vytvoreného Jerrym Siegelom a Joeom Schusterom. Producentmi filmu sú Charles Roven a Deborah Snyder, zatiaľ čo Wesley Coller, Geoff John a David S. Goyer pracovali na postoch výkonných producentov.

small_2

V Snyderovom kreatívnom štábe pracovali kameraman Larry Fong („300,“ „Watchmen“) a architekt Patrick Tatopoulos („300: Rise of an Empire“), a tiež spolupracovníci z filmu „Man of Steel“ – strihač David Brenner, kostýmový výtvarník Michael Wilkinson a supervízor vizuálnych efektov John „DJ“ DesJardin. Hudbu zložili oscarový skladateľ Hans Zimmer („The Lion King,“ „Man of Steel“) a Junkie XL („Mad Max: Fury Road“).

small_1

Warner Bros. Pictures uvádza v produkcii Atlas Entertainment/ Cruel and Unusual production, film Zacka Snydera, Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti. Film bude celosvetovo distribuovaný Warner Bros. Pictures a Warner Bros. Entertainment Company. Svetová premiéra v 3D, 2D a vo vybraných kinách v IMAX 3D bude 25. marca 2016. Na Slovensku film uvedie distribučná spoločnosť Continental film už 24. marca 2016.

batmanvsupermandawnofjustice.net