Autentické príbehy, nadčasové témy

Beauty and fashion diary Andrea Bagiová

0
Beauty and fashion diary Andrea Bagiová

Andrea Bagiová, charizmatická modelka agentúry Elite Bratislava na prvý pohľad pôsobí ako exotická kráska z južných krajín, no skutočnosti v sebe nezaprie slovenské korene a ako rodáčka z Bratislavy sa vždy na Slovensko rada vracia. Jej tvár sa objavila v prestížnych časopisoch po celom svete, ku ktorým patrí módna biblia Vogue, ale aj Elle, Grazia, Madonna, Marianne, Avenuel a mnohé ďalšie.

 

V jej kariére zarezonovali kampane pre svetoznáme značky ako Wolford, Adidas, Eucerin, Olay, C&A a Ingrid Millet. K profesii modelky neodmysliteľne patrí cestovanie. Ako sa to cestovateľom často stáva, Andrea na istý čas zakotvila pomerne ďaleko od domova – v prekrásnom Mexiku. S priateľom si v slnečnom Tulume založili butikový hotel s názvom Prana a keďže je zasvätenou milovníčkou módy, rozhodla sa hotel doplniť o vlastný obchodík s plavkami a doplnkami. Andrea si svoj denný program nevie predstaviť bez pravidelného športu, no zamilovala sa hlavne do jogy aj pre jej duchovný rozmer a rovnováhu, ktorú do života prináša. Nemohli sme odolať jej beauty&fashion tipom a sme radi, že o takýto rozmanitý denník sa môžeme podeliť práve s vami!

Oslnivé vlasy: Letné lúče dávajú našim vlasom zabrať a ja nenechávam nič na náhodu! Môj tajný trik pre perfektný vzhľad je vlasová majonéza z prírodnej Havlíkovej apotéky, ktorú používam v kombinácii s kokosovým olejom. Vlasy vyzerajú zdravšie a majú krásny lesk.

 

Ružový refresh: Napriek tomu, že nie som typická romantička, momentálne obľubujem všetky produkty obsahujúce výťažky z ruží. Ako blahodarný refresh určite odporúčam moju obľúbenú vodu z ružových lístkov americkej značky Anytime of a Day. Táto voda je energetizovaná a magnetizovaná špeciálnym prístrojom na zvýšenie vibrácií, čo umocňuje jej prospešný účinok na naše telo.

 

V dobrej spoločnosti: Ako modelka som vyskúšala kozmetické produkty mnohých značiek, no priznám sa, že nedám dopustiť na klasické a overené výrobky. S radosťou sa zahaľujem do parfumu Chanel COCO Mademoiselle a v mejkapoch som verná Maestru od Armani.

Športový mix: Šport považujem za prirodzenú súčasť môjho života a momentálne je pre mňa ideálny mix joga – pilates – box. V joge momentálne spoznávam aj ďalšie jej typy (okrem tých známejších ako sú Ashtanga a Vinyasa) ako je Iyengar. Je náročnejší a cvičí sa pomocou lán, ktoré sú pripevnené na stene. Joga mi vždy pomôže vyčistiť si hlavu a upokojí ma. Pilates je zas výborný na posilnenie svalov a pre správne držanie tela, no a box je pre mňa najlepšou voľbou ako sa udržať v kondícii.

 

Z letnej záhrady: Doma sa začiatkom leta vždy najviac teším na čerešne z maminej záhrady a tiež na čučoriedky, ktoré rovno zo záhrady putujú do mojich zdravých smoothies. V Mexiku som si veľmi obľúbila papayu pokvapkanú limetkovou šťavou. Papaya je úžasný zdroj antioxidantov, vitamínov B a C a vlákniny.

 

Do It Yourself: Pri častom cestovaní aj ja občas pociťujem, že moja pleť potrebuje naštartovať, a keďže milujem prírodnú kozmetiku, odporúčam vyskúšať aj niektorý z DIY tipov. Vezmite zamrznuté kocky kokosového oleja zmiešaného s nastrúhanou kôrou z citrusov (citrón, limetka, pomaranč) a kvapkou esenciálneho oleja, ktoré sa v horúcom kúpeli krásne rozpustia a zanechávajú pokožku dokonale hydratovanú.

Hotel v raji: Mojím obľúbeným miestom v Mexiku je časť Oaxaca, ktorá dýcha kultúrou a tradíciami, je plná rozmanitých farieb a úžasného jedla. Na druhej strane sa aj v priestoroch nášho hotela cítim neskutočne príjemne a nie je na škodu striedať profesionálny modeling s hotelierstvom.

 

Módna ikona: Mám rada Doutzen Kroes. Je pre mňa stále takým krásnym dievčaťom odvedľa a úplne sa stotožňujem s jej pohodovým štýlom obliekania. Nikdy ma na nej neprestane baviť jej prirodzené vyžarovanie a to, že je – ako sa hovorí – ,,down to earth“.

 

Summer color: Čierna a sivá, ktoré boli dlho mojou uniformou, sa stále nachádzajú u mňa v šatníku, no postupom času a vzostupom teplôt mám stále väčšiu chuť obliekať sa farebnejšie, alebo do bledších tónov. Je už na mojej nálade, či si v daný deň zvolím bielu, béžovú, ružovú či červenú. Pravdou však zostáva, že na kvetované vzory som nikdy príliš nebola.

Plavkové „must have“: Túto sezónu budú určite kraľovať plavky v celku a strihy 90. rokov. Netreba sa báť farebných nápisov a vzorov. V butiku som si vybrala sortiment plaviek od MAAJI z Columbie, dalCosta z Brazílie a očarili ma kolekcie vybraných mexických či májskych šperkov. Ak ste aj vy srdcom ochranár prírody ako ja, bez plátenej handmade plážovej tašky nebudete nikdy úplní.

 

Z mojej knižnice: Momentálne čítam tituly o sebarozvoji alebo o joge, pretože sa zároveň pripravujem na inštruktorský kurz jogy na Bali. Ale ak si chcem oddýchnuť, tak mám vždy po ruke Knihu radosti s rozhovormi Dalajlámu a Desmonda TuTuho, ktorá ma vždy príjemne a pozitívne naladí.

 

Text: Gabriela Riegl

Zdroje fotografií: archív Elite Bratislava a archív Andrea Bagiová