Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Beckovské slnko aj tento rok predstaví výnimočné osobnosti

- Reklama -

Beckovské slnko je ocenenie, ktoré sa udeľuje výnimočným osobnostiam z oblasti kultúry, športu, vedy a spoločenského života. A tento rok sa bude konať už jeho v poradí 9. ročník na hrade Beckov.

Autorom myšlienky a realizátorom akcie je nepolitické a nekomerčné združenie Konzorcium Beckovské slnko, ktoré sídli v Bratislave. Zastupujú ho Mária Gáliková a Jana Podhorská, pričom garantom projektu je nominačný výbor, zložený z významných osobností Slovenska. „Každý, kto spolupracuje na tomto projekte, pracuje s veľkým nasadením a dáva do toho kus svojho srdca. Sme šťastní, že takto môžeme prejaviť úctu výnimočnému človeku a pripraviť mu výnimočný večer, ktorý patrí len jemu. Práve preto má Beckovské slnko každý rok len jedného laureáta,“ hovorí Mária Gáliková.

Beckovské slnko je prejavom úcty k výnimočnému človeku.

Je to večer venovaný práve jedinej osobnosti. „Veľmi nám záleží na tom, aby tento zámer bolo z programu cítiť. Každý rok preto tajne zisťujeme, čo má ocenený rád, a podľa toho zostavujeme program tak, aby bol šitý na mieru nášmu laureátovi,“ prezrádza ďalej Mária Gáliková.

Na záver ešte dodáva, že veľká vďaka patrí sponzorom, ktorí sa rozhodli túto akciu podporiť a bez ktorej by nemohli projekt zrealizovať. „Vážime si každý druh pomoci. Sme šťastní, že mnohí sponzori každoročne prijímajú naše pozvanie, a osobne sa stretávame na našom podujatí,“ uzatvára tohtoročný ročník Beckov ského slnka Mária Gáliková.

Ocenenie

Plastika Beckovské slnko je zhmotnením atmosféry, ktorá obklopuje Beckov. Je zhotovená technikou liateho bronzu a zlatená 24-karátovým zlatom. Autorom tohto diela je úspešný a nadaný sochár Martin Pala, ktorý sa v súčasnosti venuje komornej a monumentálnej sochárskej tvorbe.

Viac informácii o tomto projekte nájdete aj TU.

Pozrite si FOTOGALÉRIU z minulých ročníkov

Zdroj: Beckovské slnko, foto: Pavol Harum

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -