Autentické príbehy, nadčasové témy

Bentley má novú vlajkovú loď

0

Prémiová automobilka Bentley predstavila nedávno nový model automobilu. Tak ako každý „počin“ tohto výrobcu, si zaslúži mimoriadnu pozornosť. O to viac, že má ambíciu byť novou vlajkovou loďou spoločnosti.

„Nový model Mulsanne je absolútne modernou ´vlajkovou loďou´, ktorá vystihuje podstatu značky Bentley. Elegancia a jeho športový charakter zároveň prináša nenútený zážitok. V luxusnej kabíne sa diskrétne prelína pokročilá technológia s ručne vyrábanými luxusnými prvkami,“ komentoval uvedenie nového vozidla predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Franz-Josef Paefgen.

Model je vyrábaný v novom závode v meste Crewe. To je sídlom spoločnosti Bentley. Zručnosti tradičného spracovania kovových prvkov, vyvinuté počas viac ako šiestich desaťročí, sa stále značne využívajú počas deväť týždňového výrobného procesu. Je to presný opak pásovej výroby automobilov, avšak na druhej strane stelesnením značky Bentley.

Športové dedičstvo Bentley a jeho vášeň pre rýchlosť a silu podčiarkuje návrat mena Mulsanne. Nič nedokáže odraziť túto skutočnosť lepšie ako legendárne 24-hodinové preteky Le Mans, na ktorých Bentley zaznamenalo úspech hneď šesťkrát. Kombináciou výkonných a spoľahlivých pretekárskych áut tejto značky a účasťou na týchto svetoznámych pretekoch vznikol názov pre nový model práve podľa slávneho rohu Mulsanne.


Farby farieb

Príležitosť navrhnúť novú vlajkovú loď Bentley je niečo, čo neradno ponechať hocikomu. Hodných tejto pocty je len veľmi málo dizajnérov. Tím sa rozhodol vytvoriť zmes klasického odkazu Bentley s modernými líniami. Aj keď staronový Bentley Mulsanne skladá poklonu minulosti, predstavuje nepochybne moderné luxusné auto, ktoré ponúka svetový a najexkluzívnejší zážitok z jazdy. Unikátnu zmes sily, jemnosti a elegancie. Podľa Paefgena je nový Mulsanne autom, ktoré evokuje filozofiu značky Bentley. A to je – budovanie najlepších luxusných vozov triedy GT na svete.

Pokiaľ ide o dizajn auta, zákazníci Bentley majú takmer neobmedzené možnosti. A to predovšetkým čo sa týka výberu farby. V ponuke je totiž nie menej ako 115 štandardných farieb. A to je len začiatok. Jediným reálnym limitom pre výber farby auta je predstavivosť samotného zákazníka. Farby zahŕňajú všetky možnosti od nezvyčajných tradičných farieb, jemných, perleťových až po kombináciu dvoch odtieňov.


O Bentley

Bentley Motors je jednou z vedúcich značiek v segmente superluxusných automobilov. Sídli v Crewe a zamestnáva okolo 3500 ľudí. Vozidlá tejto značky sú priamo a exkluzívne exportované do 50  krajín sveta. Predstavujú kombináciu moderných technológií a schopnosti vyrobiť kvalitné auto s dokonalým športovo-luxusným imidžom. Je symbolom britského automobilového priemyslu a jeho kvality.  

NIPOS                                                                 Photos: Bentley Press

www.bentleymotors.com