Autentické príbehy, nadčasové témy

Bentley skončilo v Misane na druhom mieste

0
Bentley skončilo v Misane na druhom mieste

Tím Bentley Motorsport skončil v úvodnom kole pretekov Blancpain GT série na druhom mieste s vozidlom Continental GT3, ktoré pilotovali pretekári Steven Kane a Vince Abril.

Tím Bentley Motorsport Sport opäť vstúpil do seriálu GT série s dvomi autami, pričom má v tejto sezóne namierené na všetky tri tituly, vrátane Sprint Series Cup, ktorá sa tento víkend začala v talianskom Misane.

Automobil Continental GT3 so štartovým číslom 7 začal sobotňajším kvalifikačným pretekom z deviatej pozície, ale dobrá jazda pilotov, v kombinácii s pevnou stratégiou a dotankovaním, znamenala, že skončili na treťom mieste. V hlavných nedeľných pretekoch, tím tvrdo bojoval v súboji koleso na koleso a prekročil cieľovú čiaru na druhom mieste.

Šťastie, však nebolo na strane sesterského vozidla s číslom 8 za volantom s Andym Soucekom a Maximom Souletom, ktoré sa poškodilo počas incidentu v sobotňajšej kvalifikácii, čo znamenalo koniec predčasným nádejam.

„Je skvelé, že tím s vozidlom 7 bodoval počas celého víkendu,“ uviedol riaditeľ Bentley Motorsport, Brian Gush. „ Zároveň sme zarmútení, že automobil so štartovým číslom 8 nebodoval, ale máme pred sebou dlhú sezónu, čo nám umožňuje dohnať stratené pozície. Do pretekov v Monze sú tri týždne, takže budeme sa venovať opravám a príprave druhého auta a tak sa s nádejami a pocitom sebavedomia vydáme do druhého kola sezóny.“

Preteky Blancpain GT Series na legendárnom okruhu v Monze, sa konajú 22 – 23 apríla a fanúšikovia ho môžu sledovať na stránke www.youtube.com/gtworld.

 

Text a fotografie: Bentley

 

www.bentleymotors.com