Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Bezdymové leto vďaka bezdymovej novinke je tu

- Reklama -

Na náš trh prichádza unikátna technológia v štýlovom prevedení. Novinka v podobe elektronickej cigarety IQOS VEEV, vďaka ktorej môžete zabudnúť na nepríjemný cigaretový zápach či dym.

K horúcim letným dňom patrí sviežosť, príjemný vánok, slnko a pohoda. A práve tieto dni sú ideálne na to, aby sme si viac všímali svoje zlozvyky. A jedným takým častým je fajčenie, kde je problémom práve dym.

Poďme sa najskôr trošku pozrieť na čísla a fakty. Podľa vedeckých poznatkov príčinou ochorení súvisiacich s fajčením je proces horenia a následné vdychovanie dymu. Ten obsahuje okrem iného oxid uhoľnatý, arzén, benzén, ťažké kovy (olovo, kadmium), kyanovodík a ďalšie chemikálie, ktoré tvoria decht a usádzajú sa v tele fajčiara. Vedeli ste, že napríklad na Slovensku fajčí 26 percent dospelej populácie, v celosvetovom meradle sa cigarety ročne podpíšu pod približne šesť miliónov vyhasnutých životov? Fajčenie spôsobuje najmenej 20 rôznych typov a podtypov rakoviny a zodpovedá až za 90 percent úmrtí na rakovinu pľúc. Dobrou správou je, že niektoré spoločnosti začali riešiť alternatívy pre dospelých fajčiarov, ktorí nechcú alebo nedokážu prestať fajčiť.

Konkrétne spoločnosť Philip Morris International pokračuje v napĺňaní vízie sveta bez cigaretového dymu. V týchto dňoch rozšírila už aj na Slovensku svoju ponuku bezdymových zariadení o revolučnú novinku – elektronickú cigaretu IQOS VEEVPonúka tak dospelým fajčiarom, ktorí nevedia, alebo nechcú skončiť s fajčením cigariet, ďalšiu bezdymovú alternatívu. Vyvinutá bola na základe dlhoročného vývoja a výskumu a v porovnaní s klasickými cigaretami je i menej riziková, keďže produkuje v priemere o viac ako 95% nižšie množstvo škodlivých chemických látok v porovnaní s klasickými cigaretami. S prvým bezdymovým zariadením na zahrievanie tabaku IQOS sa slovenskí dospelí fajčiari stretli už pred piatimi rokmi a v súčasnosti ich užíva už viac ako 270-tisíc dospelých užívateľov. Novinka IQOS VEEV s inteligentnou technológiou MESH™ je určená užívateľom, ktorí uprednostňujú zariadenia na báze vapingu.

Tlačová konferencia – uvedenie novej elektronickej cigarety IQOS VEEV, zdroj: redakcia

Svet bez dymu

„Uvedenie IQOS VEEV na slovenský trh predstavuje ďalší významný míľnik na našej ceste k vytvoreniu budúcnosti bez cigaretového dymu. Rozširuje rad našich produktov, ktoré vďaka investíciám do vedy a výskumu vyvíjame tak, aby sme dospelým fajčiarom, ktorí by inak pokračovali vo fajčení klasických cigariet, umožnili vybrať si menej rizikovú alternatívu,“ hovorí Petr Šedivec, generálny riaditeľ Philip Morris Slovakia s.r.o. Zároveň dodáva: „Veľmi pozorne načúvame požiadavkám našich zákazníkov. Preto vieme, že jeden variant bezdymového produktu nedokáže uspokojiť potreby všetkých. Preto som veľmi rád, že najpokrokovejšie riešenie v segmente vapingu a elektronických cigariet prichádza už aj na Slovensko. Som presvedčený, že značka IQOS, ktorá si u nás v priebehu uplynulých piatich rokov dokázala získať dôveru už stoviek tisíc užívateľov, dokáže osloviť ešte širší okruh dospelých fajčiarovZa uplynulé dni si zariadenie IQOS VEEV našlo dôveru u takmer 5 000 spotrebiteľov.“

Revolučná novinka IQOS VEEV

Spomínané zariadenie bolo navrhnuté vo Švajčiarsku a je výsledkom dlhoročného vedeckého výskumu a vývoja. V porovnaní s produktom na zahrievanie tabaku IQOS, funguje na princípe odparovania e-kvapaliny s obsahom nikotínu, a to pomocou inteligentnej technológie IQOS VEEV MESH.

Na rozdiel od tradičného systému knôtu a cievky, ktoré používajú bežné elektronické cigarety, je nahrievač IQOS VEEV MESH v neustálom kontakte s e-kvapalinou v náplni, čo užívateľovi zabezpečuje konzistentnú  chuť. Inteligentné  digitálne ovládače kontrolujú hladinu e-kvapaliny a v prípade, že príliš klesne, zariadenie vypnú. Táto technológia je navrhnutá tak, aby zabránila prehriatiu a spálenej chuti a zaistila, že zariadenie v priemere produkuje o viac ako 95 percent nižšie množstvo škodlivých chemických látok v porovnaní s klasickými cigaretami. Dospelým fajčiarom tak prináša ďalšiu vysoko kvalitnú bezdymovú alternatívu.

Obsah náplní pre IQOS VEEV nie je možné upravovať, čo zabraňuje manipulácii s e-kvapalinou a zaručuje tak ich bezpečnosť. Tento uzatvorený systém je zároveň bezpečnejší oproti elektronickým cigaretám s otvoreným systémom. Ten totiž umožňuje tekutú náplň dopĺňať a jej obsah si aj prispôsobovať, čo môže byť pre užívateľa nebezpečné, nakoľko nemusí presne vedieť, čo inhaluje. Naopak, do uzatvoreného systému pri elektronickej cigarete IQOS VEEV sa vkladajú štandardizované náplne priamo od výrobcu, ich obsah sa teda nedá meniť.

IQOS VEEV sa naplno dobije za menej ako 35 minút a každá jeho 1,5ml náplň vydrží v priemere dlhšie ako dva dni. Odporúčaná maloobchodná cena zariadenia je 19 eur.

Zariadenie bolo navrhnuté tak, aby užívateľovi dokonale padlo do ruky. Užívatelia majú navyše k dispozícii mobilnú aplikáciu, ktorá im umožní prispôsobiť si nastavenie zariadenia podľa svojich potrieb. Pomocou aplikácie si môžu nastaviť napríklad veľkosť oblaku aerosólu, ktorý zariadenie produkuje, vybrať druh vibrácie pri užívaní alebo prístroj uzamknúť či zablokovať. Do aplikácie sa užívatelia dostanú pri používaní IOS aj Android zariadení cez svoj účet vo webovej verzii.

Inteligentná technológia je navrhnutá tak, aby zabránila prehrievaniu e-kvapaliny a spálenej chuti.

Bezdymové riešenia znižujú zdravotné riziká

„V súčasnosti používa náš systém zahrievania tabaku IQOS na celom svete odhadom 18 milióna dospelých užívateľov, z ktorých viac ako 70 % už úplne prestalo fajčiť klasické cigarety. Našou ambíciou je, aby do roku 2025 prešlo na bezdymové alternatívy aspoň 40 miliónov dospelých fajčiarov našich značiek cigariet, ktorí by inak pokračovali vo fajčení,“ uvádza Petr Šedivec.

Čo sa týka slovenských štatistík, fajčí približne pätina dospelej populácie. A aj keď ideálnym riešením je, aby fajčiari úplne prestali s užívaním tabaku a nikotínu, zbaviť sa tohto návyku nie každý dokáže. Bezdymové výrobky tak ponúkajú dospelým fajčiarom klasických cigariet lepšiu, menej rizikovú alternatívu. Elektronická cigareta a systém zahrievania tabaku znižujú zdravotné riziká, ktoré inak vznikajú pri procese horenia a následného vdychovania dymu pri klasických cigaretách. Bezdymové výrobky nie sú bez rizika, keďže dodávajú nikotín, ktorý je návykový.

Nespôsobuje pasívne fajčenie a nemá negatívny vplyv na ovzdušie v interiéri.

Zdroj: PMI

Zodpovedný prístup aj cez kontrolu predajných kanálov

„Zodpovedný predaj a marketing je pre našu spoločnosť kľúčovou prioritou. Aj z toho dôvodu sa dlhé roky angažujeme aj v preventívnych aktivitách s cieľom zamedziť prístup mladistvých k našim produktom. Jasne preto dávame najavo, že naše výrobky sú určené len pre dospelých fajčiarov, ktorí by inak aj naďalej fajčili alebo užívali iné výrobky obsahujúce nikotín,“ vysvetľuje Petr Šedivec.

Dobrým príkladom je iniciatíva Na veku záleží, v rámci ktorej Slovenská obchodná inšpekcia, Úrad verejného zdravotníctva, domáce a zahraničné obchodné reťazce, ako aj ďalší maloobchodníci, čerpacie stanice, trafiky a výrobcovia, viac ako 20 rokov realizujú mnohé aktivity zamerané na prevenciu prístupu mladistvých k tabakovým výrobkom. Za viac ako dve dekády tak boli vďaka tejto iniciatíve vyškolené stovky tisíc predajcov a zrealizované pravidelné SOI kontroly ohľadom dodržiavania zákona o predaji tabakových výrobkov mladistvým. Nevyhnutnosť a zmysluplnosť prevencie dokazujú aj samotné štatistiky pri poklese miery pochybení predajcov. Kým v roku 2004 bola miera pochybenia pri predaji tabakových výrobkov neplnoletým na úrovni 89 %, v posledných rokoch sa pohybuje len na úrovni okolo 20 %, čo je skutočne obrovský rozdiel.

Príjemné farebné prevedenie a štýlový dizajn. Zdroj: PMI

Rovnako silný záujem má však Philip Morris aj o inovatívne riešenia pri zvyšovaní trvalej udržateľnosti. Jedným z nich je aj ekologická likvidácia použitých náplní VEEV, ktoré môžu dospelí užívatelia priniesť do IQOS predajní a tie sa následne nechajú ekologicky zlikvidovať v rámci spätného zberu elektroodpadu. Rovnako je na prevádzky možné priniesť akékoľvek nefunkčné zariadenie značky IQOS a nechať ho ekologicky zlikvidovať.

Telo prístroja je z hliníka a má leštený povrch.

Na výber je päť farebných variácií: Copper Rose, Velvet Grey, Marine Blue, Lucid Teal, Brilliant Gold.

* Bezdymové výrobky nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový, a sú určené pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo používaní iných nikotínových výrobkov.

PR článok, zdroj: Philip Morris

Titulná fotografia: Milliard Sun

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -