Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Bežte spolu s celým svetom aj v roku 2022

- Reklama -

Registrujte sa na WINGS FOR LIFE WORLD RUN.

Keď v jeden deň a v jednu hodinu beží celý svet, bežte s ním. S aplikáciou v telefóne, hocikde na Slovensku, s virtuálnou cieľovou čiarou a pre dobrú vec. Wings for Life World Run napíše 8. mája 2022 už svoju deviatu bežeckú kapitolu. A vy môžete byť pri tom. Charitatívne podujatie, ktoré tento rok na svoj globálny štart pritiahlo neuveriteľných 184 000 účastníkov, je pre každého, kto chce podporiť výskum liečby poranenej miechy.

Ideálny vianočný darček?

Nehľadajte, našli sme ho pre vás! Darujte zážitok, pohyb, pomoc a dobrý pocit v jednom. Darujte štartovné na Wings for Life World Run 2022. A nech už budete v druhú májovú nedeľu kdekoľvek na svete, vďaka aplikácii si World Run môžete odbehnúť v tej lokalite, v ktorej sa práve nachádzate. Virtuálne sa tak spojíte s rodinou a kamošmi z akéhokoľvek kúta Slovenska či planéty. Stačí byť pripravený s telefónom ruke presne o 13:00 hod. To, koľko kilometrov zabehnete, je už na vás. Cez apku vám bude v pätách stíhacie vozidlo, ktoré predstavuje pohyblivú cieľovú čiaru. Po tom, ako vás dobehne, sa vám v účte ukáže prekonaná vzdialenosť, ale aj umiestnenie v globálnom rebríčku. Registračný poplatok na App Run stojí 15 eur a toto štartovné v plnej svojej výške poputuje priamo na konto nadácie Wings for Life.

Pre tých, ktorí behať nemôžu…

Zatiaľ čo samotný beh oslávi budúci rok svoju deviatu edíciu, nezisková organizácia Wings for Life podporuje výskum poranenej miechy a klinické štúdie už celých 17 rokov. V 19 krajinách zatiaľ financovala 259 starostlivo vybraných a sľubných výskumných projektov. Takáto podpora a doterajšie úspechy štúdií by však neboli možné bez účastníkov Wings for Life World Run. Práve vďaka každému jednému štartovnému poplatku sa pre nadácia podarilo za uplynulých osem bežeckých ročníkov vyzbierať viac ako 33 miliónov eur.

Okrem zapálených bežcov, odhodlaných vozičkárov či nebežeckých nadšencov sa do World Runu pravidelne zapájajú aj známe osobnosti. Z tých slovenských sú to Jakub Grigar, Jana Dukátová, Štefan Svitko, Maroš Molnár, Matej Sajfa Cifra či Zuzana Vráblová. A z tých zahraničných tento dobročinný projekt pravidelne podporujú aj Marcel Hirscher, Sam Sunderland, Max Verstappen a mnohí ďalší.

Viac informácií o charitatívnom behu, aplikácii a možnostiach, ako sa dá zapojiť, nájdete na webe redbull.sk/worldrun, ale aj na wingsforlifeworldrun.com.

Gregor Schlierenzauer (vpravo) a Simon Wallner počas posledného ročníka v Rakúsku. Foto: Andreas Schaad /Red Bull Content Pool

WINGS FOR LIFE WORLD RUN a NADÁCIA WINGS FOR LIFE

Wings for Life World Run každý rok štartuje presne o 13:00 hod. V niektorých krajinách práve vychádza slnko, v iných sa beží potme, no vždy s rovnakou myšlienkou – beží sa pre tých, ktorí behať nemôžu. Sto percent z každého štartovného poplatku a príspevku ide priamo neziskovej nadácii Wings for Life. Tá už od roku 2004 podporuje výskumné projekty, ktoré hľadajú spôsob liečby poranenej miechy, aby tak pomohla miliónom ľudí odkázaných na invalidný vozík. V roku 2018 sa vedcom zo Švajčiarska podaril prelomový pokrok vo výskume. A to vďaka klinickej štúdii STIMO, ktorá prostredníctvom elektrickej stimulácie miechy a pohybového tréningu za asistencie robota pomohla urobiť prvé kroky pacientom zapojeným do štúdie. Tento rok tím odborníkov z Northwesternskej univerzity v USA prišiel s ďalším zásadným objavom. Skupina neurológov vyvinula špeciálny gél s obsahom takzvaných „tancujúcich molekúl“, ktoré pomáhajú s regeneráciou a aktiváciou množenia nervových buniek v zjazvenom tkanive. Po aplikácii jednorazovej injekcie laboratórnym myšiam prišiel neuveriteľný výsledok – paralyzované zvieratá začali opäť chodiť. Za uplynulých 17 rokov podporila nadácia celkovo 259 projektov v 19 krajinách a to vďaka obrovskej podpore z celého sveta.

Od prvého behu v roku 2014 sa do Wings for Life World Run zapojilo 925 096 účastníkov, ktorí spoločne odbehli 9 034 954 km a na výskum liečby poranenej miechy pomohli vyzbierať 33,3 milióna eur.

Titulná foto: Joerg Mitter/Red Bull Content Pool

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -