Autentické príbehy, nadčasové témy

BMW i3 a i8 – dostupné už aj na Slovensku

0
BMW i3 a i8 – dostupné už aj na Slovensku

V apríli tohto roka sa ponuka vozidiel spoločnosti BMW Group na trhu v Slovenskej republike rozšírila o dve významné novinky –  prvé dva modely značky BMW i, teda BMW i3 (v cene od 36 350 €) a BMW i8 (v cene od 138 250 €). K dispozícii sú dvaja BMW i Agenti a štyri BMW i servisné prevádzky.

 

BMW i3 – nová dimenzia mestskej mobility orientovanej na budúcnosť

BMW i3 je prvý automobil značky BMW i od základu vyvinutý pre čisto elektrický pohon. Automobil neprodukuje pri jazde žiadne emisie; do mestského prostredia, pre ktoré je navrhnutý, poskytuje obdivuhodnú dynamiku a jeho dojazd postačí s rezervou na všetky potreby každodenného využívania. Batériu je možné nabíjať veľmi jednoducho doma (aj z bežnej zásuvky) a taktiež na verejných nabíjacích staniciach.

BMW i8 – uskutočnenie odvážnej predstavy športového automobilu budúcnosti

Značka BMW i spája v tomto vozidle to najlepšie z pokrokového sveta elektrického pohonu s najmodernejšou generáciou spaľovacích agregátov do pohonu typu „plug-in hybrid“. Výsledkom je dynamika na úrovni superšportových automobilov, avšak spotreba nižšia, než pri najmenších konvenčne poháňaných vozidlách.

Nízke prevádzkové náklady, vysoká finančná podpora, komfortné servisné balíky

Vozidlá BMW i sú typické nízkymi prevádzkovými nákladmi. Napríklad BMW i3 (94 Ah) má spotrebu elektrickej energie iba 12,9 kW/100 km, čo znamená náklady len 3,50 € na 100 km.

Navyše, pre budúcich majiteľov BMW i je k dispozícii program Podpory elektrických vozidiel. Kategória BEV (čisto elektrické vozidlá), do ktorej spadá BMW i3, je podporená sumou 5 000 eur. Kategória PHEV (plug-in hybridné vozidlá), do ktorej patrí BMW i8, má pre zákazníka pripravenú podporu vo výške 3 000 eur.

Bezstarostné využívanie vozidiel BMW i – záruky a servisné balíky

Pocit komfortu pri využívaní všetkých modelov BMW i zvyšujú aj servisné a garančné balíky. Prvých 5 rokov alebo prvých 60 000 najazdených kilometrov kryje balík „Service Inclusive“. Ešte dlhší je garančný rozsah na špeciálny komponent – vysokonapäťovú lítium-iónovú batériu: v jej prípade má záruka hranicu 8 rokov alebo prvých 100 000 najazdených kilometrov.

BMW i Agenti – oficiálne zastúpenie značky BMW i na Slovensku.

Značka BMW i je charakteristická aj inovatívnou koncepciou predajných kanálov prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M, a v Žiline zasa predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť je poskytovaná prostredníctvom autorizovaných BMW i  servisných centier v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

 

Text a fotografie: Bmw Group

 

www.bmw-groupm.sk