Autentické príbehy, nadčasové témy

Bourbon zabalený do luxusu

0

Miešaný nápoj za tisíc dolárov? Prečo nie. Výrobca bourbonu Woodford Reserve predstavil pri príležitosti vychýreného amerického Kentucky Derby aj svoj tradičný drink. Avšak v skutočne netradičnom prevedení. Hovoríme o miešanom nápoji Min Julep v pohári Julep Cup. Exkluzívne ich pre značku bourbon Woodford Reserve navrhol dizajnérsky dom Tiffany. Vyrobila sa iba limitovaná edícia 103 kusov. Všetky zisky z predaja smerujú na dobročinné účely, konkrétne organizácii The Heart of a Horse Foundation. Bourbon nielen chutí, ale vie aj pomáhať!

Tí, ktorí na Kentucky Derby za exkluzívny pohár zaplatili, si vychutnali aj luxusný „tekutý“ obsah. Tradičný dostihový nápoj Mint Julep obsahoval v skutku zaujímavé ingrediencie, veď posúďte sami: ľad z tasmánskej dažďovej vody, mätu zo San Diega, hnedý cukor zaúdený drevom z bourbonových sudov a, samozrejme, kalíštek bourbonu Woodford Reserve. Kombinácia, ktorá za to stojí, to určite uznáte.

K 103 tradičným pohárom pridal Woodford aj tri s prívlastkom „Prestige“. Boli ponúknuté do dražby so štartovacou cenou dvetisíc dolárov. Dizajnovo nadväzujú na tradičnú kolekciu z roku 1867, sú vykladané 24-karátovým zlatom. Ide teda o naozaj exkluzívny zberateľský artefakt.

Ďalším, za zmienku hodným kúskom, ktorý si návštevníci Kentucky Derby mohli zaobstarať, je špeciálna fľaša Woodford Reserve v limitovanej edícii. Navrhla ju mnohokrát ocenená umelkyňa z Virgínie Brett Amoryová. Námetom na krásnej fľaši je súhra dvoch koní za použitia malého množstva farby. Fľašu si v USA môžete zakúpiť za veľmi prijateľných 43 dolárov – a to aj po skončení Kentucky Derby. Ak sa za oceán chystáte v lete, stále máte šancu. Určite ju treba využiť.

Investícia do fľaše nie je veľká a pritom prináša okrem exkluzívneho spomienkového predmetu aj možnosť získať vstupenku na do VIP zóny na budúcoročných dostihoch Kentucky Derby. Svoju fľašu si však musíte zaregistrovať na internete – každá má špeciálne a unikátne registračné číslo. V každom prípade, je jedno, či si kvalitný bourbon vychutnáte z prémiových pohárov alebo nalejete z fliaš z limitovaných edícií. Dôležité je, že sa necháte rozmaznávať a unášať jeho hladkou a šteklivou chuťou.

Calvera                                                                          Photo: Woodford Reserve

www.woodfordreserve.com
www.koft.sk