Autentické príbehy, nadčasové témy

Božské belgické pralinky pre gurmánov

0

Skutočne delikátnou pochúťkou pre milovníkov sladkostí sú belgické pralinky firmy Neuhaus, nazývané gurmánskymi drahokamami . Majú nielen skvelú a ojedinelú chuť, ale naviac patria i k malým umeleckým dielam.

Pralinková legenda vznikla v roku 1857, kedy si istý Jean Neuhaus otvoril v Bruseli lekáreň. Okrem iných produktov tu začal predávať aj prvé kúsky čokolády. Časom obľuba jeho čokoládových výrobkov vzrastala, a tak v roku 1895 so svojim synom Frédericom založili prvú čokoládovňu. Jean Neuhaus je tiež autorom nápadu vyrábať plnenú čokoládu. Túto dobrotu pomenoval pralinka.

V dnešnej dobe Neuhaus pokračuje v slávnej tradícii a jedinečnosti svojich výrobkov. Ročne sa predá na celom svete viac ako 2400 ton tejto čokolády, ktorá sa vyrába z prvotriednych surovín (kakaové bôby sú prísne vyberané a použité je len kakaové maslo bez ďalších pridaných tukov). Najslávnejšie sú pralinky Tentation a Caprice inšpirované Brigitte Bardotovou – sú vraj rovnako zvodné a neodolateľné ako bola ona.

Obchody Neuhaus zaujmú na prvý pohľad elegantnými výkladmi, nádhernou vôňou čokolády, dokonale naaranžovanými pralinkami a profesionálnym prístupom pracovníkov.

Na celom svete sa ich nachádza okolo 2000, pričom dva z nich i v Termináloch 1 a 2 pražského letiska v Ruzyni. Kolekcia mliečnych či horkých praliniek s vynikajúcou polevou a náplňou je okrem toho k dispozícii tiež prostredníctvom internetu, na adrese www.prospektamoda.cz.

Words & Photos: 2media.cz

www.neuhaus.be