Autentické príbehy, nadčasové témy

Bratislava opäť zažije americkú narodeninovú párty!

0

Bratislava zažije už tretiu americkú narodeninovú párty! 28. septembra sa v bratislavskej Incheba Expo Aréne budú oslavovať 163. narodeniny pána Jacka Daniela. Zablahoželať oslávencovi príde legenda slovenskej hudobnej scény spevák Richard Müller či skupiny Para a Chiki liki tua. Podávať sa budú tradičné americké jedlá a piť sa bude americká whiskey.

Šesťhodinový maratón narodeninovej párty sa 28. septembra ponesie v znamení oslavy nezávislosti, jedinečnosti, tradícií a inovácií.  Hostiteľom večera bude charizmatický Michal Hudák a garde mu bude robiť samotný oslávenec Jack Daniel.

Tento rok v septembri sa vo svete oslavujú už 163. narodeniny Jacka Daniela, zakladateľa najpredávanejšej americkej whisky Jack Daniel’s. Na Slovensku je to už tretí krát, čo pripravujeme veľké celoslovenské oslavy, ktoré budú trvať celý september a vyvrcholia narodeninovým koncertom v bratislavskej Inchebe 28.9. pod názvom „Americká narodeninová party“ – Jack Daniel’s narodeniny. Tohtoročná oslava bude špeciálna nielen pre vynikajúci program a úžasné osobnosti, ktoré nás prídu podporiť, ale aj kvôli uvedeniu nového člena našej FAMILY JACK DANIEL´S – Jack Daniel´s TENNESSEE HONEY. Ten úspešne brázdi americký trh od roku 2011 a po veľkom úspechu v najväčších trhoch na svete, sa dostáva oficiálne aj na Slovensko. Kto bude krstným otcom tohto úžasného nápoja bude až do oslavy narodenín tajomstvom.“ Informuje zástupca značky na Slovensku Martin Frimmer.

Exkluzivitu podujatia podčiarknu milovníci Jack Daniel´s whiskey. Narodeninovú tortu budú krájať známe slovenské herecké osobnosti. Moderátorovi Michalovi Hudákovi budú sekundovať Junior a Marcel. O dobrú zábavu sa postarajú špičkoví slovenskí hudobníci.

Snažíme sa hľadať umelcov, ktorí v septembri tiež oslavujú narodeniny. Nie je to však absolútna priorita. Skôr sa fokusujeme na produkt a umelcov, ktorí sa k nemu najviac hodia. Je to teda prevažne rocková hudba, ktorá sa k dobrej whiskey hodí najviac. Tento rok to budú Richard Müller, ktorý tiež v tom čase oslavuje narodeniny, ďalej skupina Para, Chiki-liki-tua, Cellmates a mnoho ďalších.“ Teší sa na oslavu člen realizačného teamu Juraj Vitéz za agentúru Clockwise.

Hostia na párty si môžu zahrať Black Jack v improvizovanom Olympic kasíne, ktoré je už druhý rok významným partnerom narodeninových osláv. Užiť si budú môcť tiež atraktívnu súťaž pre barmanov. Na oslave nebudú chýbať tradičné americké pochúťky a ochutnávka Tennessee whiskey. Akciu prídu podporiť aj priatelia Jacka fanúškovia tradičných amerických áut z Mustang clubu Slovakia a tiež vlastníci amerických tátošov na dvoch kolesách z motorkárskych klubov.

„Samotný oslávenec má pripravený darček pre každého hosťa k zakúpenému lístku a tešiť sa môžete aj na ďalšie množstvo prekvapení, o ktorých budeme postupne informovať.“ Dodal za organizátora Juraj Vitéz.


Čo je whiskey JACK DANIEL´S?

Jack Daniel’s whiskey sa vyrába v mestečku Lynchburg v americkom štáte Tennessee, v liehovare, ktorý je prvým registrovaným liehovarom v Spojených štátoch. Jej unikátny výrobný proces sa od založenia destilérky v roku 1866 nezmenil. Základom je kvasiaci slad, ktorý obsahuje približne osemdesiat percent kukurice, zvyšok tvorí raž a jačmenný slad. Základné zložky sa zmiešajú s čistou vodou pochádzajúcou z vápencových jaskýň. Po destilácii sa nechá pomaličky prekvapkávať kvapku po kvapke cez trojmetrový stĺpec dreveného uhlia. Proces prekvapkávania, pri ktorom sa whisky zbavuje nečistôt vzniknutých pri destilácii, získava jemnejšiu chuť a typickú arómu, trvá sedem až desať dní. Potom sa stáča do vypaľovaných sudov z amerického bieleho duba a uloží sa na zrenie, ktoré trvá 4 až 6 rokov.


Americká narodeninová párty vol.3

Program:
17:30 – warm up
18:30 – M.Hudák + Junior a Marcel – „2 guys from Lynchburg“
18:40 – Chiki Liki-Tua
20:00 – M.Hudák + 1.hosť (Single Barrel man)
20:20 – Para
22:00 – M.Hudák + 2.hosť (Gentleman Jack a B-day torta)
22:20 – Richard Müller koncert + JD TH krst
23:40 – M.Hudák – Poďakovanie
23:50 – Rock DJ

Words: Empory & Moore                                         Photos: PRESS

www.jackdaniels.com