Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Bratislava zažije výnimočnú diskusiu o budúcnosti pracovísk

- Reklama -

Pálčivé témy okolo pracovných priestorov. Pestré zastúpenie spíkrov, ktorí budú debatovať o pracoviskách od návrhu dizajnu až po well-being. Príklady, inšpirácie a prípadové štúdie nielen z praxe, ale aj priamo od víťazov súťaže OFFICE ROKA. Aj takto by sme mohli opísať konferenciu OFFICE ROKA: jediné a jedinečné odborné fórum tohto druhu na Slovensku, ktoré sa venuje témam pracovného prostredia. Konať sa bude už  27. septembra 2023 v HubHub Twin City C v Bratislave!

ĽUĎOM NA HOME OFFICE CHÝBA OSOBNÝ KONTAKT

Vedeli ste, že pri dlhodobej dištančnej práci môže byť psychické zdravie človeka ohrozené úzkosťou a depresiou? Ľudia sa cítia osamelí, spoločensky odlúčení a chýba im osobný kontakt či neformálny „pokec“ v kuchynke. Preto kombinácia práce z domu a v ofise patrí medzi najobľúbenejšie formy úpravy pracovného času. A pozor! Netýka sa to pritom len administratívy, ale aj iných pracovných pozícií. Najnovší celoeurópsky prieskum* realitno-konzultačnej spoločnosti CBRE zistil, že až 88 % firiem požaduje, aby ich zamestnanci pracovali z kancelárií aspoň polovicu svojho pracovného času. Preferencie ľudí sú však nateraz odlišné a len 41 % zamestnancov plánuje pracovať polovicu alebo viac času z kancelárie.

S  preferenciami a „duchom doby“ sa musia pasovať aj dizajnéri, projektanti a architekti na Slovensku. Ovplyvňujú chod firiem a správanie zamestnancov. Konferencia OFFICE ROKA, ktorú organizuje CBRE, ako jediná ponúka aktuálne témy,  ktoré u nás ovplyvňujú sektor kancelárií, či už ide o komerčné spoločnosti alebo štátnu správu. Napokon, aj verejný sektor reflektuje aktuálne trendy a už aj na Slovensku máme prvé úrady, ktoré napĺňajú agendu ESG.

PRAKTICKÉ SKÚSENOSTI FINALISTOV A VÍŤAZOV OFFICE ROKA

Interaktívne fórum je rozšírením a nadstavbou rovnomennej súťaže o najinšpiratívnejšie priestory na Slovensku, OFFICE ROKA. O svoje praktické skúsenosti sa s vami podelia čerství víťazi ostatného ročníka, ale aj zástupcovia firiem, ktoré realizovali zaujímavé projekty v oblasti pracovného prostredia. Môžete sa tešiť na pohľad do zákulisia príprav, realizácie a relokácie do nových kancelárií v podaní zástupcov spoločností Softec, GoHealth, ALPE Euroservis, TAKEDA, Martinus či CAPXUS SK.

„Je vidieť, že firmy na Slovensku sa neboja investovať do svojej budúcnosti, a najmä hľadať vlastnú cestu. Uplatňujú nekonvenčné nápady, často priamo od zamestnancov. Na druhej strane si nápady potrebujú aj racionalizovať. Nestavajú vzdušné zámky, ale reálne kancelárie pre reálnych ľudí. Požadujú preto analýzy obsadenosti, modularitu vybavenia a radia sa s workplace konzultantmi,“ prezrádza Peter Gróf, riaditeľ oddelenia workplace stratégií, CBRE Slovensko a dodáva: „Súčasným trendom je vysoký dôraz na priania ľudí, well-being, diverzitu, rovnosť a inklúziu. Následne klienti riešia to, ako im vedia pomôcť umelá inteligencia a technológie, napríklad s meraním spomínanej obsadenosti alebo kvality ovzdušia.“

NA ZNAČKE ZAMESTNÁVATEĽA ZÁLEŽÍ

Platí, že menej ľudí chodiacich do práce na pravidelnej báze má vplyv na zariadenie a prevádzku kancelárskych priestorov. Musia byť maximálne priateľské a príjemné. Kvalita a funkčnosť dnes víťazia nad kvantitou a dekoráciami. Dizajn a ergonómia nad metrami štvorcovými. Ľudia si však stále neuvedomujú, ako im na home office unikajú informácie a podpora tímu. Často stagnujú profesijne aj platovo. Ako sa firmám darí presvedčiť ich, že kancelárie sú tu pre nich? Aký dôraz kladú na employer branding, a kde vidia ďalšie rezervy vo vzťahu k vlastným ľuďom a talentovaným uchádzačom? Aj to sa dozviete už 27. septembra 2023.

-Tlačová správa-

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -