Autentické príbehy, nadčasové témy

Bystrozraká medzi kamerami

0

S novou kamerou Sony Handycam DCR-SX21E budete vidieť ďalej ako kedykoľvek predtým. 57-násobný optický a až 67-násobný Extended Zoom zaručuje priblíženie aj tých najvzdialenejších objektov. O stabilizáciu obrazu sa postará technológia SteadyShot, ktorá redukuje otrasy, takže sa nemusíte báť roztrasených videí. Tie si môžete pohodlne prehrať na vyklápacom LCD displeji s uhlopriečkou 6,7 cm. Kamera navyše disponuje aj automatickým nastavením režimu snímania Intelligent AUTO a prakticky zabudovaným LED svetlom.

Nová kamera Sony SX21 je kompaktná, ľahká a veľmi jednoducho sa používa. Sníma čistý obraz a stereo zvuk, ktoré ukladá na pamäťové karty typu Memory Stick alebo SD. Výkonný 57-násobný optický zoom zaručuje vynikajúce priblíženie a jedinečnú kvalitu obrazu aj pri vzdialených objektoch. Ak však potrebujete záber ešte viac priblížiť, môžete využiť 67-násobný Extended Zoom prakticky bez žiadneho viditeľného skreslenia obrazu. Technológia stabilizácie obrazu SteadyShot redukuje následky otrasov ruky,  takže snímané objekty zostanú ostré a jasné. Pri snímaní portrétových záberov vašej rodiny a priateľov vám pomôže funkcia Face Detection, ktorá automaticky nastaví expozíciu pre oveľa prirodzenejšiu reprodukciu tvárí.


Jednoduché ovládanie

S novou Sony SX21 bude vďaka inteligentným systémom natáčanie hračkou. Niekedy sa stáva, že nemáte istotu, ktoré nastavenia v danej chvíli použiť. Pre tieto prípady je pripravený režim Intelligent AUTO, ktorý dokáže automaticky rozpoznať až 18 rôznych typov scén – od portrétov a krajiniek až po nočné zábery. Bez ohľadu na aktuálnu situáciu kamera automaticky nastaví zaostrenie, expozíciu, farebnosť a ďalšie nastavenia tak, aby bol výsledný efekt čo najlepší. Dodávaný softvér PMB portable zjednodušuje ukladanie videí na populárne webové stránky ako napr. YouTube prostredníctvom počítača s pripojením na internet. Funkcia Direct Copy zase umožňuje jednoducho a pohodlne preniesť nasnímaný záznam na externý pevný disk aj bez potreby použitia PC. Pohodlné ovládanie umocňuje aj praktický joystick, ktorý zjednoduší prezeranie videí.

Nová kompaktná a praktická kamera Sony Handycam SX21E bude na trhu dostupný začiatkom septembra 2011.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk