Autentické príbehy, nadčasové témy

Čaro chorvátskej Marina Frapa

0

Nie je to iba zem, kameň, slnko a more. Je to krajina požehnaná rozmanitou a úžasnou prírodou, krajina s tisícročným kultúrnym dedičstvom. Vitajte v Chorvátsku, najobľúbenejšej dovolenkovej destinácii Slovákov.

Prečo je toto úžasné miesto pre mnohých z nás, bez ohľadu na vek či sociálny status, dlhodobo „top“? Pretože má krásne tmavomodré, priezračné a čisté more, strmé vrcholky hôr, Plitvické vodopády, zákutia Zagorje a Medjimurje, zlaté obilné pole Slavónie, krásne biele mestá od Dalmácie až po Dubrovník a mnoho ďalších významných oblastí.

Unikátne miesto
Písať o Chorvátsku a jeho krásach by sa dalo na skutočne obrovskom priestore. Z mnohých miest sme pre vás tento raz vybrali Rogoznicu a jej prekrásny prístav Marina Frapa. Je rajom (nielen) pre majiteľov jácht.
Rogoznica bola v minulosti gréckou kolóniou, neskôr z nej vzniklo rybárske mestečko so súčasným názvom, ktoré má dnes aj s okolitými obcami viac ako dvetisíc obyvateľov. Súlad kultúry a civilizácie v tejto oblasti zanechal množstvo historických pamiatok a ducha Stredomoria a Európy je cítiť na každom kroku.

Kompletný servis
Marina Frapa určite patrí medzi najkrajšie prístavy v stredozemnom mori. A nachádza sa práve v srdci Dalmácie, v Rogoznici. Celý komplex má 10 mól so 450 plne zariadenými kotvišťami a strážený priestor pre 150 suchých lôžok, kde je zabezpečený 24-hodinový

Plavidlový servis
Priamo v Marina Frapa sú k dispozícii dva hotely. Jeden na ostrove a druhý na brehu. Otvorené sú počas celého roka. Ich klimatizované apartmány sú vybavené telefónom, televízorom a minibarom. Z priestranných balkónov si môžete vychutnať nádhernú panorámu prístavu. Samozrejme, nechýba ani možnosť spoločenského vyžitia v kaviarňach či baroch. Ice Creme Caffe, cukráreň a kaviareň s terasou sa nachádza v centre komplexu Marina Frapa s nádherným výhľadom na prístav a Rogoznicu, medzi reštauráciou Ancora a vinárňou Boutique.

Champagne Bar je ideálne a veľmi elegantné miesto na večerné posedenie s ponukou asi 20 svetoznámych druhov šampanského a šumivých vín, ktoré potešia aj tých najnáročnejších. Captain´s Club sa nachádza pod recepciou, odkiaľ je nádherný výhľad na prístav Frapa Pier. Je to ideálne miesto pre váš oddych až do neskorých večerných hodín.
Pozrime sa však v skratke na ďalšie možnosti, ktoré fenomenálna Marina Frapa ponúka.

Dračia jaskyna v Marina Frapa
Jadranské more ukrýva jedinečný unikát, „Tajomstvo dračej jaskyne“. V tejto zaujímavej atrakcii umiestnenej pod hladinou, sú v ponuke rôzne druhy vín a mnohé miestne delikatesy. Z jaskyne môžete sledovať rôzne morské živočíchy a nádhernú podmorskú scenériu.

Bazén
Exkluzívne vonkajšie bazény sú umiestnene na pobreží „Frapa“ Marina Complexu. Ich atmosféru si musí vyskúšať každý človek sám. Bazény predstavujú ideálne miesto na relax pre celú rodinu počas dlhých letných dní. Po západe slnka komplex bazénov nadchne hostí svojim nočným glamourom.

Disco night club
Tento exkluzívny nočný klub sa nachádza hneď pod vonkajším bazénom. Jeho sklenený strop umožňuje jedinečný pohľad na vodu nad ním. Otvára sa každú noc o polnoci. Po celodennom oddychu je „Admirál“ ideálnym miestom, kde vás hudobná a tanečná skupina bude zabávať až do skorých ranných hodín.

Svadby
Marina Frapa sa stáva jedným z vyhľadávaných miest pre organizáciu nezabudnuteľnej svadby. Marina totiž ponúka krásne prostredie pre vás a vašich hostí, tak že na tento deň nikdy nezabudnete. K nezabudnuteľným patrí hlavne začiatok osláv, kedy usporadúvame symbolický „vstup do prístavu manželstva“ na palube plachetnice Marina Frapa. Táto scéna je príjemným prekvapením pre všetkých hostí.

Kongresy a večierky
Marina Frapa poskytuje vynikajúce stravovanie, ubytovanie a kongresové priestory, vhodné na obchodné semináre, prezentácie a mnoho ďalších spoločenských akcií. Frapa ponúka dve plne zariadené sály. Veľká konferenčná sála má kapacitu 350 miest a je možné ju rozdeliť na tri samostatné a nezávislé jednotky. Malá sála je vhodná pre malé stretnutie 20 až 30 ľudí. Nachádza sa v hlavnej veži s výhľadom na more a prístav.

Sport centrum
Tento plne klimatizovaný priestor ponúka široký výber aktivít, ako pre profesionálnych športovcov, tak aj pre rekreačných. Ak ste sa rozhodli stráviť deň v prístave , môžete svoj čas stráviť aj vo fitness centre, zahrať si squash, bowling, pingpong, šach či biliard.

Boat Service
Marina Frapa Services poskytuje kompletný servis pre vaše plavidlo. Servis pre všetky typy lodných motorov, všetky druhy prác, ktoré vykonáva zaškolený personál zariadenia Marina v spolupráci so subdodávateľmi. Všetky práce sa vykonávajú vo vyhradenej oblasti, s opatreniami na ochranu životného prostredia a v súlade predpismi.

Yacht Club
Tento jachtársky klub bol založený s cieľom ponúknuť pravidelným hosťom osobitý prístup, starostlivosť a rovnako aj služby poskytované len pre členov klubu. Okrem obvyklého členstva sú dispozícii plavby, regaty a škola plachtenia pre dospelých.

Jakub Steiner                                  Photos: Marina Frapa Press

www.marinafrapa.com