Autentické príbehy, nadčasové témy

Cartier  I Love You by Bruce Weber

0

Cartier  I Love You by Bruce Weber

Oslavu pôsobenia značky na trhu si možno predstaviť na rôzne spôsoby. Buď si zvolíte extravagantnú formu – špičkovú party v najlepšom podniku a pozvete „kopec“ významných osobností, alebo sa necháte oslavovať v nejakej knihe. Presne touto cestou sa vydal Bruce Weber, ktorý oslávil sto ročné pôsobenie značky Cartier na americkom trhu výpravnou knihou.

Ako samotné meno naznačuje, táto kniha je  vyznaním lásky k slávnemu domu Cartier. Táto značka je už storočie stelesnením luxusu a počas tohto obdobia sa vypracovala medzi elitu svetového klenotníctva. Veď nie náhodou si vyslúžil pomenovanie – „klenotník kráľov“. K tomu je však nutné doplniť druhú časť „tajničky“, pretože značku Cartier tiež nazývajú „kráľom klenotníkov“. Preslávený pre svoje majstrovstvo a vybrané materiály. Táto značka je tiež nositeľom mnohých inovácií.

Kniha, ktorú autorsky pripravil Bruce Weber predstavuje kombináciu fotografií a tiež textov Webera a Ingrid Sischy. Jej úprava v ničom nezaostáva za samotným obsahom, pretože pôsobí na prvý pohľad honosne – červený obal so zlatým lemovaním pripomína známu červenú krabičku na šperky.

– Pozoruhodný historický dokument a umelecký predmet.
– Kniha, ktorú musia vlastniť všetci milovníci umenia či šperkov.

Rozmery: 28,5 x 35 cm
Počet strán: 192
Väzba: Tvrdá s prebalom
Fotografie:  300 farebných a čiernobielych fotografií
Text: Angličtina
Uvedenie knihy:  Máj 2009

NIPOS                   Photos:  teNeues© Bruce Weber

www.teneues.de