Autentické príbehy, nadčasové témy

Cartier a pólo v Dubaji

0

Cartier a pólo v Dubaji

Každoročne hostí Cartier tri turnaje póla: tradičný – kráľovský Cartier International Windsor Polo Cup, adrenalínom nabitý turnaj v Saint-Moritzi v póle na snehu a výnimočný „púštny“ v Dubaji. Tieto tri významné udalosti napomáhajú utužovať spojenie medzi slávnym šperkárom a týmto výnimočným športom. Práve pólo odráža životný štýl, ktorý zosobňuje Cartier.

Najprestížnejší a najoslavovanejší turnaj roka v póle – Cartier International Dubai Polo Challenge 2009 – sa konal koncom marca na ihrisku dubajského Palm hotela. V predchádzajúcich štyroch ročníkoch hostil Cartier International Polo veľa hviezd a VIP hostí z celého sveta. Tento rok to boli – slávna herečka a múza Cartiera, Monica Bellucci, bollywoodsky herecký milionár – hviezda Anil Kapoor, či bollywoodska herečka a modelka Karisma Kapoor.

V hlavnom zápase tím Qatar Airways porazil Emiráty tesným výsledkom 6-5 a fantastickým zlatým gólom Sunjaya Kapura, ktorým zabezpečil tímu víťazstvo. Podujatie poctila svojou prítomnosťou aj Princezná Haya, ktorá súčasne s Bernardom Fornasom –  prezidentom Cartier International a Patrikom Normandom – generálnym riaditeľom Cartier na Strednom východe, odovzdala víťaznému tímu trofej od Cartiera. Spoločnosť Cartier aj počas turnaja dokázala, že jej nie je ľahostajná ani otázka charity. Zástupcovia Cartiera počas odovzdávania cien darovali šek na 646 tisíc AED charitatívnej organizácii LOVE. Suma bude venovaná na podporu utečencov.

UNHCR (Úrad vysokého komisára pre utečencov pri OSN) využije tieto financie na založenie vzdelávacieho programu pre utečencov zo Zambie, nazvaného „Zjednodušený prístup k vzdelaniu“. UNHCR bude spolupracovať so Zambijským Ministerstvom vzdelávania na získavaní kvalifikovaných učiteľov, zlepšení školskej dochádzky, infraštruktúry a tiež na zásobovaní škôl potrebným vzdelávacím materiálom.


Nová kolekcia

Cartier vhodne využil turnaj v póle aj na výstavu svojej kolekcie hodiniek – najmä limitovanej edície Santos 100 s motívom Arabského plnokrvníka, ktorá vzbudila záujem mnohých vášnivých jazdcov. Cartier tiež vystavil svoju najnovšiu kolekciu bižutérie, Trinity de Cartier inšpirovanú motívom troch kruhov. Jej súčasťou je jeden z najslávnejších prsteňov na svete, ktorý pozostáva z troch kruhov – ružového, bieleho a žltého. Symbolizuje tri variácie: Lásku, Priateľstvo a Vernosť. Tie vraj vyjadrujú tri základné charaktery nositeľa: osobnosť, jedinečnosť a tajomnosť.

Alica Štrbavá              Photos: Cartier Press

www.cartier.com