Autentické príbehy, nadčasové témy

Casa del Sol – miesto, kde sa oplatí žiť

0

San Diego môžeme pokojne zaradiť k najúžasnejším miestam pre život. Slnečných lúčov je tam počas celého roka dostatok, navyše ľudia z juhu Kalifornie sú pohodoví a priateľskí. Okrem vľúdnych obyvateľov a priaznivej klímy pútajú pozornosť aj lukratívne nehnuteľnosti v susedstve mesta. Napríklad o honosnom ranči Casa del Sol budeme ešte určite počuť. Rozľahlá usadlosť sa dokonca stane predmetom blížiacej sa dražby. Ako v nej uspeje?

Ranč z tajných snov

Casa del Sol sa pokojne môže vyrovnať známemu rezortu Five Seasons. „Rozprestiera sa na ôsmich akroch bujnej, tropickej krajiny. Nájdete tu vodopády i voňavé ovocné stromy. Casa Del Sol je jednoducho oázou ušľachtilosti a pokoja,“ rozplývala sa nad krásnou usadlosťou K. Ann Brizolis, zástupkyňa Pacific Sotheby’s International. Aukcia, na ktorej sa dom a jeho priľahlé časti budú dražiť, je jedinečnou príležitosťou pre finančne zabezpečených záujemcov. Črtá sa im možnosť získať vzácnu trofej v podobe špičkovo zariadeného ranča. Casa del Sol, ktorý si spokojne hovie v objatí paliem, leží len 5 minút cesty od pláže a okolo pol hodiny od centra mesta. Bystrému oku neunikne, že vzhľad nehnuteľnosti je ovplyvnený európskou kultúrou.

Hry a šport v podzemí

Pozrime sa, čo všetko ku krásnemu ranču patrí. Štyri luxusné rezidencie, hlavný dom s rozlohou 9 000 m2, hosťovský dom, rímske kúpele so saunou a napokon obydlie pre personál. Všeobecný komfort, pohodlie i osvieženie zabezpečuje 11 spální a 12 kúpeľní. Obľúbenou súčasťou nehnuteľnosti je vodný systém, rozmiestnený v stavebných základoch. Svojou činnosťou vytvára dojem efektnej zvukovej kulisy. Čo by ste povedali na hraciu miestnosť a podzemnú kolkáreň? Vstup do nich vedie cez bohato zdobenú železnú bránu. Okrem menšieho kina s 13-timi sedadlami zakomponovali architekti do projektu stavby tenisový kurt, Buddha bar a bazén. Prekvapili hlavne špeciálnou stanicou určenou na starostlivosť o psov.

Rekord je blízko

Štýlový dom v San Diegu bol navrhnutý najmä pre chvíle odpočinku, športu a zábavy. Exteriér krášli javisko, kde prebiehajú živé vystúpenia a palmový dvor s udržiavaným trávnikom. Navôkol sa rozprestiera utešená ružová záhrada, ktorá prichýli až 500 hostí. Všetkým sa naskytá úžasný pohľad nielen na kráľovnú kvetín, ale aj na stromy rodiace pomaranče, grapefruity a citróny. A aké sú šance nehnuteľnosti zabodovať na blížiacej sa aukcii? Vzhľadom k tomu, že inú prepychovú rezidenciu El Milagro vlani predali za 14,3 milióna dolárov, môže sa Casa del Sol pokúsiť o nový dražobný rekord. Má všetky predpoklady nato, aby sa jej to podarilo. Rozhodnutie padne 26. februára. Zatiaľ vieme, že z hľadiska hodnoty bol ranč pôvodne ocenený na 36,5 milióna dolárov.

Marcel Letko                                                                               Photos: Press

www.sandiego.org