Autentické príbehy, nadčasové témy

Červený koberec na mori

0

Červený koberec na mori

Milovníci mora, vĺn a lodí poznajú spoločnosť Azimut viac ako dobre. Z jej dielne vyšiel už celý rad skvostných plavidiel. Najnovším, tohtoročným prírastkom do rodiny Azimut je model Azimut 100 Leonardo – nasledovník úspešného modelu Azimut 98 Leonardo.

Azimut 100 Leonardo patrí k tým najzaujímavejším prekvapeniam, ktoré spoločnosť Azimut Yachts ponúka v tomto roku. Azimut 72S, Azimut 53, Azimut 38, Azimut 40S, Azimut 78, Azimut 88, Magellano 74 a nový Leonardo predstavujú osem modelov, ktoré sa tento významný producent rozhodol predstaviť pri príležitosti 40. výročia Azimut Benetti Group.

Športový elegán

Leonardo je navrhnutý v duchu absolútneho súladu športových prvkov, ktoré sú charakteristické pre exteriér a sviežej, luxusnej elegancie vo vnútri jachty. Výrobca definuje toto plavidlo ako ideálneho hostiteľa pracovných či osobných stretnutí. Veď priznajme si – kto z nás netúži po tom, aby mohol obchodných partnerov pozvať na rokovanie na vlastnú loď, alebo stráviť s rodinou toľko predĺžených víkendov na mori a vlastnej jachte, koľko len chce.


Trojitá úroveň na maxime

Jachta Leonardo 100 je fascinujúca takpovediac od hlavy po päty. Alebo, lepšie povedané, od podpalubných súkromných priestorov až po takzvaný kapitánsky mostík. Technické detaily nechajme nakoniec, predstavme si najprv hlavnú palubu.

Prvý pozitívny dojem zanechajú dvere vyrobené z efektnej kombinácie skla a leštenej nehrdzavejúcej ocele. Už po vstupe do dolnej časti lode každého laika i odborníka zaujme priestranná a dominujúca luxusná pohovka v tvare písmena „C“. To sa „tiahne“ v polkruhu okolo unikátneho jedálenského stola. Je vyrobený z dreva a patria k nemu aj stoličky značky Matteo Grassi. Celý priestor pôsobí mimoriadne priestranne – tak do dĺžky ako aj do šírky a výšky. Tieto tri dimenzie sa spoločne spájajú tak, že vytvárajú ucelený homogénny a mimoriadne estetický priestor.

Pastvou pre oko je aj nábytok a príslušenstvo. Z absolútnej väčšiny ide o mahagónové drevo, vlákna Alcantra a iné exkluzívne materiály. Tmavé drevo nádherne kontrastuje s prvkami krémovej a bielej farby. Jednoducho dokonalá a vkusná elegancia bez zbytočného pátosu. Napríklad, kuchyňu jachty možno bez okolkov porovnať s luxusnou kuchyňou nejakej vily, či už v oblasti vybavenia i vo výbere moderného štýlu.

V modeli Leonardo je všetko navrhnuté s jediným cieľom – dokonale uspokojiť požiadavky majiteľa či majiteľov a ich prípadných hostí. Svedčí o tom jacuzzi na hornej palube a priestranná garáž pre dva skútre a motorový čln v zadnej časti jachty. Samozrejme, dôraz sa pri konštrukcii plavidla kládol aj na súkromie celej posádky.

Rovnako ako hlavná paluba, tak aj jej dolná sestra sa nenechala zahanbiť. Zaujímavým prvkom sú typické okná v štýle firmy Azimut Yachts. Každá drobnosť je dotiahnutá do detailu. Prítomný je taktiež mahagónový nábytok. Jachta obsahuje 4 kajuty pre hostí a 2 kajuty pre posádku, pričom kapitán má k dispozícii samostatnú kajutu a zvyšní dvaja členovia posádky využívajú kajutu s dvojposchodovou posteľou. Každá kajuta je vybavená vlastnou kúpeľňou so sprchou a toaletou.


Technológia

Pozrime sa aj na technické dáta. Celková dĺžka Leonarda je 30,75 metra. Pohon zabezpečujú dva motory s výkonom 130 KW, maximálna rýchlosť je 32 uzlov. Nádrž má úctyhodnú kapacitu – 10 980 litrov paliva. Zásobník vody je na viac ako tisíc litrov.

Azimut Yachts ako líder

Azimut Yachts patrí k svetovým lídrom v produkcii luxusných jácht. Je súčasťou skupiny Azimut – Benetti Group, ktorú možno zaradiť medzi najvýznamnejších súkromných producentov luxusných jácht a najväčších megajácht na svete. Okrem značiek Azimut Yachts a Benetti vlastní aj Atlantis a Fraser Yachts.

Jakub Steiner                               Photos: Azimut Yachts

www.yachtnavigator.sk
www.azimutyachts.com