Autentické príbehy, nadčasové témy

Chalupársky život na horách? Úchvatný dizajn a útulné interiéry

- Reklama -

Dnešná uponáhľaná doba nás v istom momente núti na chvíľu zastaviť. V pokoji si užiť chvíle so svojimi najbližšími, venovať sa svojim záľubám a odnášať si zo života čo najviac zážitkov. V dnešných tipoch vám ukážeme, že dokonalý život môže existovať, že vám netreba nič viac len čarovná príroda a príjemné prostredie, ktoré si postupne môžete vytvoriť i doma. Stačí sa poobzerať po tých správnych miestach a inšpirovať sa. Nech sa páči, vstúpte ďalej…

Chceli by ste mať chalupu na samote? Alebo drevenicu či chatu v horách? Ak patríte medzi tých, ktorí si toto hovoria pomerne často, ale nedokážu sa rozhýbať, tak zopár tipov vás môže nasmerovať.

Drevenica namoderno?

Kde inde, ak nie v Terchovej. Táto veľkorysá drevenica sa môže pochváliť výhľadom do doliny a na vrcholy Malej Fatry. Ale to nie je všetko – moderný dizajn a vybavenie zohráva kľúčovú úlohu. Vhodné zvolené farby v kombinácii s drevom urobia skutočne veľa a fotografie sú toho dôkazom.

Čierna farba nemusí byť agresívna, ak ju správne zakomponujete. Vyberte si do svojej dreveničky pokojne čierne stoličky, zjemnite ich inou farbou jedálenského stola. Spolu s drevom sa čierna bude “kamarátiť”. Nezabudnite na hojdacie kreslo.

Mimochodom, terasa nemôže chýbať. Veď tu bude ranná káva chutiť najlepšie.

Drevené trámy sú vŽdy nádherným doplnkom. Celý objekt zútulnia.

A ani v drevenici sa nemusíte báť modernejších materiálov a obkladov – spolu budú pôsobiť dobre, len si treba vybrať vhodnú kombináciu. V tomto prípade aj šedá pôsobí príjemné, navyše minimalisticky. Vzorované obklady zas treba správne vybrať a neprehnať to – v tomto prípade sa majitelia rozhodli pre vzor na jednej strane a kúpeľňa tak pôsobí veľmi čisto a zároveň originálne.

Chalúpka či novostavba? A čo tak oboje…

Aj takáto roztomilá chalúpka môže vzniknúť z nového objektu. Našli ste ten správny pozemok? Tak potom sa inšpirujte touto chalupou, ktorá si začala svoj príbeh písať nedávno, ale čarovného ducha si akoby priniesla z minulosti. Ak aj nie ste zástancom novostavieb, pri tejto budete váhať, či ide skutočne o nový objekt – má v sebe to patričné rozprávkové fluidum.

Opäť hrá dôležitú úlohu okolitá príroda a drevo. To nájdete všade a aj v podobe trámov. Okrem toho si však majitelia povedali, že tu chcú mať pec. Presne takú, akú poznáme z tých starých známych rozprávok. Už len zistiť, kde sa stratil Peciváľ. Kombinácia červenej farby s drevom vyšla.

A čo zvyšok? V spálni či kúpeľni prevládajú prírodné tóny, vhodne doplnené červenou farbou. V kuchyni sa vynikajúco vyníma bledá linka a ešte viac nechá vyniknúť dreveným oknám a trámom.

Chalúpka má svoje čaro v každom ročnom období, v zime je ako vystrihnutá z vianočnej rozprávky. Po večeroch zas volá svojich hostí naspäť do tepla, aby sa schúlili na pohodlnom gauči a nechali telo i myseľ oddychovať.

Zrekonštruovaná do posledného milimetra

Malebná chalúpka po starých rodičoch na oravskej samote a len na skok od poľských hraníc. Miesto, kde každý kút a každý predmet má svoj príbeh. Majiteľkin cit dať aj starým veciam druhú šancu je vidieť v mnohých častiach chalúpky. Niečo tak dostalo nový šat, prebrúsilo sa, prelakovalo, natrelo. Siahli aj po nových veciach, doladili ich k tým starým, aby si navzájom neprekážali. Spolu vytvorili všetky veci rozprávkovú atmosféru.

Stará Izba

Prírodné materiály opäť dostali zelenú, a tak je tu vidieť veľa dreva. Útulné interiéry vďačia svojej atmosfére množstvu doplnkov v podobe hrnčekov, koreničiek, vidieckych závesov, vankúšov, plyšových hračiek na peci. V kuchyni je napríklad dominantná červená retro chladnička, ktorá sem vynikajúco zapadla a príjemne obzvlášnila kuchyňu.

V spálni môžete vytvoriť kútik pre deti aj vďaka baldachýnu. nie je to nič zložité, k tomu pridajte pohodlné kreslo alebo taburetku, zopár vankúšov a nejakú plyšovú hračku a čarovný kútik je na svete.

Pripravila Martina Baumann

zdroj fotografií: AMAZING PLACES

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -