Autentické príbehy, nadčasové témy

Pohodlne aj v najväčších horúčavách? Kľúčový je výber materiálu

- Reklama -

Zvoliť si ráno oblečenie, v ktorom sa budete cítiť sviežo po celý deň, je pri teplotách nad 30 stupňov hotový rébus. Na pohode určite nepridá ani firemná politika obliekania, ktorá nie je priateľkou módnej kreativity. 

Mapy a prepotené fľaky privádzajú do rozpakov v tých najnevhodnejších chvíľach. Nástrahy horúčav ľahšie zvládnete vo vhodne zvolených materiáloch, ktorých prirodzené vlastnosti oceníte práve v lete. 

Top favorit je mušelín

Ak ešte nevlastníte žiadny mušelínový kúsok, je najvyšší čas to napraviť. Blúzky, tričká, sukne či šaty z mušelínu sú jemné a priedušné. Môže za to otvorená väzba tkania a ľahká štruktúra tkaniny, ktorá je jedna z najjemnejších a najčistejších na svete. Mušelín umožňuje dostatočné prúdenie vzduchu, pokožka dýcha a znižuje sa tým riziko, že vám v parných dňoch bude ešte viac teplo. 

Univerzálny tencel

Tencel a lyocell sa často zamieňajú. Oba materiály sú druhom viskózy, ktorá sa vyrába z rozdrvených drevených vlákien, alebo recykláciou iných textílií. Rozdiel medzi nimi je v druhu použitého dreva. Tencel sa vyrába z eukalyptového dreva, ktoré ho obohacuje o výborné vlastnosti. Pôsobí antibakteriálne, má výbornú savosť, spoľahlivo odvádza z pokožky vlhkosť a zároveň rýchlo schne. Tencel je rozložiteľný, preto pre životné prostredie nie je záťažou ani keď oblečenie doslúži. 

O sviežosť a úsmev aj v parných dňoch sa postarajú tencelové šaty. Zvládanete v nich akékoľvek rýchle tempo dňa a využijete ich aj na rodinné oslavy, festivaly či obed na terase.

Tencelové šaty

Nadčasová a overená bavlna

Letné mesiace sa bez priedušnej a savej bavlny akoby ani nepočítali. Zabezpečte si dostatok kúskov a bavlnenom oblečení vás ani parné dni nevyvedú z rovnováhy. Poobzerajte sa nielen po zvrškoch z bavlny. Napríklad puzdrová sukňa môže byť zaujímavým oživením vášho pracovného šatníka. Vďaka malej prímesi s elastanom je navyše pružná, aj keď budete potrebovať zrýchliť krok. 

Ekologický bambus

Kvalitný, ekologický a prírodný bambus je na dotyk ešte jemnejší než bavlna. Látka „kun“, ktorá je súčasťou zloženia bambusových vlákien, spôsobuje, že sú odolné proti množeniu baktérií. Oplatí sa zaobstarať si do šatníka napríklad univerzálne jednofarebné tričká z bambusu, ktoré oceníte nielen ako vrchnú, ale v chladnejších dňoch ako spodnú vrstvu. Na bambus sa môžete spoľahnúť. Vďaka vysokej savosti pohodlne odvádza vlhkosť z pokožky a nezapácha ani vtedy, keď vám dajú horúčavy počas dňa poriadne zabrať. 

Ľan je pán leta

Medzi letnými materiálmi nemôže chýbať ľan. Jeho vlastnosti sú ako stvorené na teplé letné dni – je priedušný a chladivý, výborne saje vlhkosť a rýchlo schne, takže vám pomôže predchádzať nechceným mapám. Ľan tiež poskytuje tiež ochranu proti UV žiareniu a dobrou správou je, že opakovaným praním sa stáva mäkší a ešte príjemnejší na dotyk. 

Keď pocítite vlastnosti materiálov na vlastnej pokožke a pozriete sa do zrkadla v oblečení s rafinovanými strihmi, letná pohoda získa nový význam. 

Materiálmi vás previedla česká módna značka Buga

Prečítajte si aj:

Udržateľne, nadčasovo a s láskou k ženám

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -