Free Porn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Ľudia sú lepší, než si myslíme

- Reklama -

„Na Slovensku možno máme mnohí z nás pocit, že často len kritizujeme a nadávame na ostatných. Ale táto pomoc ukázala, že tvár Slovenska je výrazne iná. Je taká, ktorej záleží na druhých a pomáha. Snaží sa prispieť k dobrému a na to môžeme byť hrdí, “ hovorí o zámere kampane Lukáš Osvald z Človeka v ohrození.

Dnes je to už pol roka od toho, čo Ruská federácia rozpútala najväčší vojenský konflikt v Európe od konca II. svetovej vojny. Viac ako 10,8 miliónov ľudí bolo donútených opustiť svoju krajinu, ďalších 6,5 milióna ľudí muselo opustiť svoj domov a presídliť sa do bezpečnejších častí Ukrajiny, predovšetkým na západ. Mnohí ľudia zamierili aj na Slovensko, do susednej krajiny, s vidinou bezpečia a pomoci. Cez východnú hranicu Slovenska bolo zaznamenaných k polovici augusta viac ako 705 605 prechodov, pričom o dočasné útočisko požiadalo 85 433 ľudí – z toho 32 732 detí a 41 974 žien.

Touto kampaňou chceme vyzdvihnúť príbehy všetkých, ktorí sa zapojili do pomoci ľuďom na úteku pred vojnou. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí pomohli finančne, dobrovoľnícky, alebo iným spôsobom. Našim cieľom je v pozitívnom svetle vyzdvihnúť dôležitosť a mieru doterajšej pomoci ľudí zo Slovenska. Obrovská vlna solidarity ukázala ľudí z našej krajiny v najlepšom možnom svetle. Ukázali sme, že sa vieme spojiť. A to je tou najlepšou správou o Slovensku, ale aj o každom z nás. Naozaj máme byť na čo hrdí.

Ľudia môžu zdieľať svoje príbehy pomoci

Online kampaň Ľudia sú lepší, než si myslíme bude počas najbližších dvoch týždňov komunikovaná na sociálnych sieťach Človeka v ohrození. Ľudia počas kampane môžu zdieľať svoje príbehy pomoci Ukrajine cez krátky dotazník dostupný na odkaze: https://www.survio.com/survey/d/lepsinezsimyslime.

Toto je len časť zaujímavých čísiel a faktov poukazujúcich na to, že Ľudia sú lepši, než si myslíme

  • len cez našu organizáciu sa na pomoc Ukrajine registrovalo už 6 312 dobrovoľníkov a na hranice prišlo pomáhať 560 z nich
  • do finančnej či dobrovoľníckej pomoci Ukrajine sa zapojilo viac ako 50 000 ľudí a 286 firiem alebo organizácií
  • od začiatku vojny sme pomohli 49 836 osobám len v Zakarpatskej oblasti
  • pôsobíme v 6 rajónoch a 41 hromadách v Zakarpatsku
  • odovzdali sme celkom takmer 420 ton humanitárnej pomoci

Človek v ohrození dlhodobo pomáha ľuďom, ktorí stratili bezpečie, dôstojnosť alebo živobytie. Reaguje pri náhlych katastrofách, podáva pomocnú ruku ľuďom z vylúčených komunít a spája spoločnosť. Na Slovensku aj vo svete.  

Informovala Zuzana Slobodová, koordinátorka komunikácie a komunikačných kampaní Človek v ohrození

zdroj fotografie: clovekvohrozeni.sk

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -