Autentické príbehy, nadčasové témy

Čo sa stane, keď sa na Slovensku Talian zamiluje do Japonska

0

Ochutnajte ako sa snúbi taliansky temperament s japonským zenovým kľudom v podaní Antonia Vaccu a jeho Japalian fusion show v panázijskej reštaurácii FOU ZOO.

To, že Antonio Vacca vyrástol v majstra ázijskej kuchyne v takých vychytených londýnskych reštauráciách ako Nobu, Mayfair a Bo London až tak neprekvapí. Zaujímavejšie určite je, že jeho vášeň pre ázijskú kuchyňu vzplanula pred tromi rokmi v slovenskej reštaurácii roka – Fou Zoo.

Teší nás, že atmosféra Fou Zoo je natoľko inšpiratívna, že odhalila v Antoniovi talent, ktorý teraz oceňuje aj tak náročné publikum ako má Londýn,“ povedal na margo Antoniovej kariéry Ľubo Blaho, manažér Fou Zoo.

Teraz sa Antonio vracia na miesto svojich začiatkov, aby nám predviedol svoje taliansko – japonské kreácie. Počas troch večerov, od stredy 15. 5. do piatka 17. 5. si budeme môcť vychutnávať také delikatesy, ako ľahko opečené hovädzie tataki preliate tradičnou ponzu omáčkou so sviežimi citrusovými tónmi, dekorované sezamom a krémovou jarnou cibuľkou. Nasledovať budú pečené mušle sv. Jakuba s osviežujúcou jalapeňo omáčkou a tobiko kaviárom z lietajúcich rýb. Tešiť sa môžeme aj na, v Japonsku mimoriadne obľúbené, tradičné taštičky gyoza plnené foie gras a enoki hubami a servírované s rafinovanou tosazu omáčkou bohatou na umami. Ďalším chodom sú chrumkavé kuracie rolky Harumaki v netradičnej kombinácii s domácim pestom. Vrcholom show bude bravčový filet z prvotriednej panenky prevoňaný dymovou arómou, doplnený o edamame pyré a chrumkavý pór, v sprievode sečuánského bowle s francúzskym, jablkovým akcentom. Ako dezert na nás čaká delikátny prvý výlisok mandľového mlieka v súhre s kustovnicou čínskou a marhuľami.

A pokiaľ sa vám už zbiehajú slinky nezabudnite na včasnú rezerváciu, pretože podobné akcie bývajú vo FOU ZOO beznádejne vypredané.

JAPALIAN fusion show
streda 15. 5. – piatok 17. 5. 2013 od 18.00
Cena je 79 Eur pre 1 osobu
Viac informácii:

Words & Photos: Fou Zoo

http://www.fouzoo.sk
http://www.facebook.com/FOUZOO