Autentické príbehy, nadčasové témy

Coco Lechevalier – so slávnym menom / INTERVIEW

0

S Corinne som sa už raz stretol. Bolo to príjemné stretnutie, ktoré vo mne zanechalo množstvo príjemných spomienok. Preto som po dlhšej odmlke znova oslovil Corinne s cieľom zistiť, aké zmeny sa udiali v jej živote. Vydala ďalšiu knihu, založila agentúru Creatiss a vydáva časopis Creatiss le magazine. Veľa zmien za taký krátky čas, ktorý predstavuje niekoľko rokov v ľudskom živote.

Corinne, keď sme sa spolu naposledy zhovárali, predstavili sme vašu knihu Le Chic au masculin (u nás vyšla v českom jazyku Pánové buďte šik) a vaše plány do budúcnosti. V súčasnosti sa môžete pochváliť skvelými výsledkami – vaša agentúra je mimoriadne úspešná, vydali ste novú knihu „Le guide des métiers artistiques a predstavili nový magazín. Najskôr by ma zaujímala vaša kniha. V predchádzajúcej ste sa snažili pomôcť mužom, ktorí si vďaka vám mohli vytvoriť vlastný štýl obliekania. Na akú tému ste sa zamerali tento raz?

Kniha Le guide des métiers je iná, zameriava sa na úplne odlišnú tému. Prostredníctvom tejto knihy môžu čitatelia spoznať svoj život, odhaliť svoje potreby. Je určená pre mladých ľudí, ale aj staršie ročníky, ktorí sa zaujímajú o prácu v rôznych atraktívnych profesiách. Zároveň im chcem ukázať smer, aby dokázali definovať cestu, po ktorej sa vydať pri budovaní budúcej kariéry a tiež im poskytnúť kľúče, návody, ako si uľahčiť častokrát náročný proces vývoja. Zhovárali sme sa s rôznymi osobnosťami, ktoré pôsobia v rozdielnych sférach biznisu, predstavili sme rôzne školy a pripravili množstvo rád. Táto kniha je venovaná potenciálnym spevákom, tanečníkom, hercom, ale tiež kaderníkom hviezd, režisérom, garderobierom.

Čiže ste sa snažili odkryť svet vytúžených povolaní. Môže to byť vhodná pomôcka pre mladých ľudí, ktorí snívajú o zaujímavej kariére. Ale prezraďte, aké ste mali vy svoje detské sny?
Vždy sa mi páčili krásne veci, napríklad krásny bielizník, ktorý voňal včelím voskom, dobre navrhnuté šaty, pekná kolekcia hladučkých kožených tašiek. Rada som sledovala moju starú matku počas šitia. S láskou spomínam na chvíle, keď som často sedávala v jej dielni na lesklej polici. A dnes sa všetky moje tajné sny naplnili. Creatiss je mojou najväčšou vášňou.

Poďme však späť do reality. Myslím si, že žijete veľmi zaujímavý život, máte úžasný „office“ na skvelej adrese v Paríži, výbornú kolegyňu a úžasný džob. Čo si ešte môže želať žena, ktorej sa splnili jej detské sny?
Ešte stále tu existuje množstvo vecí, ktoré je možné zdokonaľovať. Ale na druhej strane, ďakujem  každý deň bohu za šancu, ktorú mi poskytol – za takú skvelú prácu, dieťa, ktoré sa teší výbornému zdraviu a plnú chladničku.
Náš svet bude musieť ukázať viac zodpovednosti, bude sa musieť naučiť dávať väčší pozor na seba. Možno tieto slová vyznievajú ako klišé, ale nie je to skutočnosť? Preto cítim povinnosť žiť život  tak dlho, ako to bude možné, a pokúšať sa podeliť so svojím šťastím aj s inými. Svoje budúce snaženie vidím zakódované v každodennej pomoci a v úprimnom záujme.

Veľmi úprimná výpoveď ženy, ktorá sa dokáže so svojím úspechom podeliť. Viem o čom hovorím, pretože som mal možnosť spoznať prostredie a kolektív, ktorý sa snaží prinášať radosť do života. Dôkazom toho je aj Creatiss le magazine. Prečo ste sa rozhodli vytvoriť tento magazín a aký cieľ sledujete?
Prostredníctvom magazínu by som chcela predstaviť krásne veci, ktoré prinášajú šťastie a radosť zo života. To je aj dôvod, prečo neuvidíte v magazíne články o na senzáciách vyprofilovaných „ľuďoch“. My chceme našim čitateľom ponúkať rozhovory so skutočnými  ľuďmi z tvorivých dielní, návrhármi, umelcami. Ľudia, ktorí sú bohatí a ich majetkom sú poznatky, či know-how. Tento magazín odkrýva všetky zákutia ich sveta.

Služby dnes vládnu svetu a vy ste okamžite na tento trend zareagovali. Výsledkom toho je Creatiss – La Conciergerie. Mohli by ste predstaviť tento projekt?
Conciergerie by mohol byť globálnym spojením výnimočných služieb pre výnimočných ľudí, s cieľom spríjemniť im život.

Je možné, aby využívali váš servis aj úspešní ľudia zo Slovenska, Čiech a povedzme Ruska?
Naše služby ponúkame ľuďom z celého sveta, ktorí potrebujú, alebo žiadajú naše služby.

Čo pre vás znamená luxus?
V úvode mojej odpovede by som položila otázku: Čo je to luxus? Čo môžeme označiť týmto názvom? Práve dne ráno som sa zhovárala s riaditeľkou komunikácie slávneho hotela Plaza Athene v Paríži. Pre ňu luxus znamená pokoj, eleganciu a chvíle v spoločnosti priateľov, na obľúbenom mieste – pri rozpálenom kozube. Ja zas luxus chápem ako skutočnosť, ktorá mi umožňuje, že môžem vykonávať obľúbenú prácu, kde nepociťujem žiadny tlak, ktorý by ma nútil k nespokojnosti s doterajším životom, neustálemu prehodnocovaniu. Myslím si, že skutočný luxus je ukrytý v slobodnom duchu. Najlepšie to charakterizuje moja kolegyňa Valentine. Tvrdí, že dobre sa  cítite tam, kde je spokojná aj vaša myseľ.

Ste veľmi aktívna žena, čiže som presvedčený, že vaše aktivity sa zďaleka nedostali do cieľovej rovinky. Pripravujete ďalšie projekty?
V súčasnosti pracujeme na novom projekte v Dubaji. Svet Creatiss sa rozrastá. Chceme ponúkať široké možnosti služieb, aby sme dokázali splniť aj tie najnáročnejšie želania. V tomto momente rokujeme s potenciálnymi investormi, ktorí sa skutočne o projekt zaujímajú. A keď to bude fungovať v Dubaji, tak prečo nie v New Yorku, alebo v Moskve? Budúcnosť odpovie.

Peter Fritz             Photos: Corinne Lechevalier Archive

www.creatiss.fr