Autentické príbehy, nadčasové témy

Ďalší klenot morských vĺn od Oceanco

0

Leto sa skončilo, ale písať o tom, čo leto robí letom a more morom – napríklad o jachtách – je stopercentne aktuálne a veľmi príjemné aj teraz. Predstavujeme vám výnimočný počin z dielne spoločnosti Oceanco.

Koncept od dizajnérov Nuvolariho a Lenarda s označením PA122 je podľa Oceanca skutočnou loďou a tradičnou superjachtou zároveň. Jej konštrukcia je odlišná od iných. Dáva vám pocit, aký zažijete málokde – skutočnou perlou je napríklad presklený výťah, ktorý premáva z hlavnej paluby k heliportu.

Heliport tohto plavidla, mimochodom, má naprojektovaný aj klimatizovaný hangár pre vrtuľník. Kapitánsky mostík taktiež stojí za zmienku, poskytuje impozantný 270-stupňový výhľad. PA122 je konštruovaná na dlhé plavby, no zároveň poskytuje luxus výletného plavidla. Nechýba tu napríklad bazén, knižnica, šatník, niekoľko jaccuzzi s panoramatickým výhľadom – a mnoho iného. Poskytuje pohodlie pre 4 vlastníkov a ich hostí, ktorých počet sa môže vyšplhať až na číslo 43. Nesmieme zabudnúť ani na 43 členov posádky.

Okrem luxusu a výkonu je PA 122 aj šetrná voči životnému prostrediu. Používa hybridný systém pohonu, vďaka ktorému vypúšťa menej emisií a spotrebuje výrazne menej paliva. Maximálna rýchlosť lode je 20 uzlov.

Koncept charakterizuje výnimočný retro dizajn a má 120 metrov. A určite nie je jediným projektom Oceanca, ktorý si zaslúži pozornosť. „Spoločnosť Oceanco čoskoro oslavuje 25. výročie založenia. Za ten čas skonštruovala celý rad inovatívnych jácht. Spomeňme napríklad Lady Lola, Indian Empress, Amevi, Alfa Nero, Anastasia, Vibrant Curiosity, Sunrays či aktuálne 7 Seas. Celý čas sa zameriavame na prinášanie nových nápadov a výnimočných projektov. A budeme v tom aj pokračovať. Chceme aby náš dizajn, nápady a technológie prinášali majiteľom stále lepší zážitok z plavby,“ hovorí s hrdosťou riaditeľ firmy Mohammed Al Barwani.

Želáme teda ešte veľa kreatívnych a originálnych morských nápadov!

Jakub Steiner                                          Photos: OceanCo

www.oceanco.com