Autentické príbehy, nadčasové témy

Ďalšia hotelová perla v Perle zálivu

0

Od polovice septembra existuje ďalší dôvod, prečo sa vybrať do Dubaja. Otvorili tu totiž nový exkluzívny hotelovo-relaxačný komplex Atlantis The Palm. Ak sa nazdávate, že podobnosť jeho názvu so slovom Atlantída je čisto náhodná, nemáte pravdu.

Výhľad pod hladinu

Gigantický komplex má takmer 1400 izieb a 166 apartmánov a je, podobne ako svetoznámy Burj al Arab, postavený na umelom ostrove. Z okien Atlantisu si môžete vychutnať romanticko-exotický výhľad na azúrovú morskú lagúnu – to však nie je to najpríťažlivejšie. Hostia, ktorí si zvolia jeden z apartmánov kategórie The Lost Chamber (Stratená komnata), sa budú kochať neuveriteľným pohľadom priamo pod morskú hladinu. Namiesto okien obrovské sklenené časti stien a tajomstvá podmorského života priamo za nimi – k tomu niet čo dodať. Jednoducho zážitok na celý život.

Súčasťou komplexu je viac ako tucet luxusných reštaurácií, nechýba súkromná pláž, detské ihriská, kúpeľné centrum Atlantis Spa (jeho súčasťou sú sauny, parné kúpele a bazény). Netradičný zážitok ponúka takzvaná Aqua Cure – tradičný východný  rituál  čistenia pleti s použitím aromatických olejov. Dámy určite ocenia aj Dubai Glamour Ritual, ktorý zahŕňa telovú masáž špeciálnymi prípravkami s obsahom kokosového a mandľového mlieka. Stres z práce a súkromného života pomôže hosťom hotela Atlantis odbúrať Sunset Ritual spoločne s detoxikačnými účinkami avokáda, vzácnych byliniek a kvetinových olejov.


Stretnite delfíny

Dojal vás film Zachráňte Willyho? Aj keď v Atlantis The Palm kosatky neuvidíte, stretnete sa s delfínmi. Vzájomné sympatie medzi týmito morskými živočíchmi a ošetrovateľmi sú však navlas podobné tým, ktoré ste mohli vidieť v spomínanom filme. Ak chcete teda reálne zažiť stretnutie s prívetivými a nádhernými delfínmi, pre pobyt v Dubaji si vyberte hotelový komplex Atlantis. Na ploche s rozlohou 4,5 hektára, v prostredí, ktoré je takmer rovnaké ako to prirodzené, na vás čakajú tieto charizmatické stvorenia. Nemusíte ich obdivovať len z diaľky – znie to neuveriteľne, ale tento hotel ponúka aj „osobné“ stretnutia s delfínmi. Trvajú približne 90 minút a majú presne stanovené pravidlá.


Hotel pre každého

V komplexe Atlantis mysleli aj na deti a tínedžerov. Najmenší návštevníci môžu stráviť pekné chvíle v Atlantis Kids Clube, samozrejme pod celodenným dozorom personálu. K dispozícii sú štyri zábavné zóny – technologická, hráčska, umelecká a remeselnícka. Každé dieťa si teda nájde to svoje.
Club Rush predstavuje hotelový klub pre tínedžerov. K alkoholickým drinkom v ňom prístup nemajú, pre istotu však na mladých hostí dohliada „youth-minded“ personál.
Herňa The Zone je lákadlom nielen pre mladých, ale aj ich rodičov. Ponúka možnosť vyskúšať si hry spoločnosti Sega ešte pred ich oficiálnym uvedením na trh.
Vodné ihrisko Splashers poteší deti do výšky 122 centimetrov, nechýbajú v ňom vodné veže, kĺzačky či lezecké steny.

Chcete exotickú a luxusnú svadbu? Máte záujem „vyšvihnúť“ sa pred obchodnými partnermi? Ak áno, kontaktujte hotel Atlantis. Jeho konferenčné centrum ponúka famóznych 5 600 metrov štvorcových priestoru, okrem toho je na podobné udalosti k dispozícii viacero „ballrooms“ a ďalších možností.

Atlantis The Palm, mimochodom mladší „súrodenec“ hotela Atlantis Paradise Island na Bahamách, je jednoducho famóznym miestom a splní očakávania aj tých najnáročnejších dovolenkárov.

František Kvarda       Photos: Atlantis The Palm Press

www.atlantisthepalm.com