Autentické príbehy, nadčasové témy

Dámska kolekcia Guess by Marciano – jeseň/zima 2008

0

Guess by Marciano navrhol kolekciu „NU-WOMAN“ na obdobie jeseň/zima 2008. Nová, moderná, sexi, neuveriteľne elegantná a sofistikovaná. Zostáva nezabudnuteľnou.


NU-LOOK

Emancipovaná elegantná móda povojnovej éry, redesignovaná do dnešnej okázalej elegancie modernej, sexi ženy. Oblečenie zaujímavých tvarov: tesne vytvarované puzdrové šaty s hravou potlačou a veľkým plisovaním. Vlnené materiály sú obohatené a posilnené o detaily z kože, laku a korytnačky, čo rozbíja monotónnosť vlny. Košele sú potrebné. Je to módna klasika v mnohých farbách vrátane čiernej, tmavo hnedej a svetlo sivej, ohnivej červenej, či citrónovo žltej. Farby rozbíjajú pravidlá a vyjadrujú vycibrený vzhľad. Neuveriteľne žensky pôsobiace pleteniny obohatené o opasky, nariasené saténové goliere a spony z korytnačky. Veľké potlače vzorov „art deco“. Napodobenie zvieracej potlače v odtieňoch jantáru, návrat ku vzoru korytnačiemu vzoru, ako nový vstup na gombíkoch a sponách opaskov. Grafické vzory sa nachádzajú na náhrdelníkoch a príveskoch. Kvetované potlače a výšivky na ozdobných špendlíkoch.


NU-FUTURE

Hraním sa s kontrastmi bol „mish mash“ povýšený na štýl, zlúčením nekombinovateľných prvkov. Klasické materiály so zjemneným mužským prvkom. Kabáty a plášte majú štruktúrované, zvýraznené ramená, trochu ako v osemdesiatych rokoch. Sú zo super odľahčeného nylonu, zúžené s veľkými goliermi a kapucňami. Široké mini sukne sú škrobené. Tričká v štýle vášho priateľa. Farby sú sýte a žiarivé: čierna a biela sa miešajú s tónmi modrej, tyrkysovej, slivkovej a fuksiovej v rôznych variáciách. Alternatívou je sivá metalická. Tiež neuveriteľná kombinácia nylonu a kožušiny, bavlnenej pleteniny a vinylu, vlny a taftu, či bavlneného nylonu a kože.


NU-DIVA

Kombinácia elegantnej ženskosti a androgýnnej ilúzie vytvára tento čistý, rozhodný, sexi diva – „style“. Nachádzame teda super ženské oblečenie s naškrobenými goliermi, kabátiky s dvojitými klopami, baloňáky a zvádzajúce večerné róby. Biely kostýmček s kravatou, šifónovou alebo hodvábnou halenkou. Premyslená hra čiernej s odtieňmi piesku, korálovo červenej, alebo morskej modrej. Detaily s jemným dotykom saténu na vreckách a golierikoch. Koženné opasky s patentmi a s motívmi „art deco“ kvetov, zvieracou potlačou bieleho tigra a pávích pier. Vzhľad podčiarknu doplnky, ako sú kožené a saténové rukavičky, opasky, alebo tričká a kabátiky, punčochy, šatky a manžetové gombičky.


NU-OLD GLAM

Večer si žena Guess by Marciano oblieka hodváb a žiarivé drahokamy. Vlnený kabát v jemných tónoch, trenčkot transformovaný do formálneho, večerného looku. Nohavice zo super technologického materiálu s naškrobenými pútkami. Výber farieb: čierna, biela a odtiene ružovej.
Ľahké a priesvitné pleteniny v ružovej. Je to portrét rafinovanej ženy, zahalenej do snovej atmosféry ako z čiernobielej fotografie pred rokom 1900.

Words & Photos: Guess

www.guess.com