Autentické príbehy, nadčasové témy

Dassault-Falcon 900 LX bude lietať zo Slovenska

0

Nový operátor privátnych jetov OPERA JET umožní priamy let za Atlantik. Od augusta tohto roku vstupuje na slovenský trh privátnych letov spoločnosť OPERA JET s.r.o. Oficiálne povolenie dostala 17. júna 2008, kedy spustila aj komerčnú prevádzku.

Od roku 2010 bude v rámci flotily OPERA JET zo Slovenska štartovať aj exkluzívny Dassault-Falcon 900 LX. Privátne lety OPERA JET sú určené predovšetkým cestujúcim, ktorí hľadajú súkromie a výnimočný komfort.

Flotilu OPERA JET aktuálne tvoria lietadlá Citation Jet a Citation CJ2. V blízkej dobe pribudnú modely Citation CJ3 a GulfStream. Od roku 2010 rozšíri ponuku Dassault-Falcon 900 LX s doletom 8 800 kilometrov. Toto lietadlo vďaka trom výkonným a efektívnym motorom hravo zvládne aj prelet ponad Atlantický oceán bez potreby medzipristátia. Lietadlo s kapacitou 8 až 12 cestujúcich vyvinie priemernú cestovnú rýchlosť až 848 km/h. Navyše, OPERA JET bude prvým vlastníkom tohto stroja na Slovensku a v Českej republike.

„Napriek meniacim sa cenám vstupov považujeme segment privátnych letov za veľmi perspektívny. Kúpou Dassault-Falcon 900 LX sa navyše výrazne zlepší lietadlový park, ktorý môžu využívať cestujúci nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia. Sme pripravení poskytnúť nadštandardný servis pre širokú skupinu záujemcov o privátne lety za primerané ceny,“ hovorí CEO spoločnosti OPERA JET s.r.o. Pavel Richtařík.

Opera Jet je súkromná letecká spoločnosť špecializujúca sa na nepravidelnú leteckú dopravu najvyššieho štandardu. Opera Jet je držiteľom oprávnenia výcvikového centra FTO a ako jedna z mála spoločností svojho druhu vychováva vlastných pilotov. Opera Jet je rovnako vlastníkom oprávnenia na vykonávanie údržby a opráv lietadiel Cessna a Piper.

Words & Photos: Seesame

www.operajet.sk