Autentické príbehy, nadčasové témy

Dekorácia s umeleckým presahom: 12 váz, ktoré sú inšpirované dielami slávnych výtvarníkov a architektov

- Reklama -

Oslava krásy a kvality tradičného porcelánu. Aj tento rok, po úspechu farebných a snehovo bielych mini váz, vychádzajúcich z výročnej limitovanej kolekcie dizajnových dekorácií Sixty & Twelve, prichádza ikonická značka Rosenthal s radom 12 malých vázičiek, ktoré sú opäť inšpirované umeleckými dielami slávnych výtvarníkov a svetových architektov. Unikátnosť jednotlivých tvarov a nadčasovosť farebných kombinácií oslní nejedného milovníka elegancie a vycibreného vkusu. Váza pripomínajúca rozbúrené nebo či dekorácie v odtieni farby roka. Ktorá vašu pozornosť zaujme najviac?

Po vzore skutočného umenia

Čo kus, to umelecké dielo. Miniatúry výnimočných bytových dekorácií s praktickým presahom sú verné kópie dizajnových váz, navrhnutých a vytvorených uznávanými umelcami. Ide o súhru kvalitného spracovania nemeckej tradičnej porcelánky a fascinujúcich originálnych tvarov, ktoré sa bez preháňania stanú dominantou každého interiéru. Značka Rosenthal sa na tento rok rozhodla predstaviť 12 rozmanitých tvarov vo veľkosti 8–10 cm.

Šesťdesiat rokov jedinečného dizajnu. Limitovaná edícia umeleckých váz Sixty & Twelve vznikla pri príležitosti osláv založenia Rosenthal studio-line, ktoré dalo príležitosť tvorcom z celého sveta vytvoriť nadčasové porcelánové diela. S myšlienkou založenia kreatívneho ateliéru prišiel v 60. rokoch 20. storočia syn zakladateľa značky, ktorý sa tradičný porcelán rozhodol povzniesť a oživiť originálnymi návrhmi uznávaných umelcov. Ikonické dizajnérske kúsky dodnes nájdete v ponuke nemeckej porcelánky. Výročná edícia je výberom 60 najzaujímavejších váz, ktoré dokonale vystihujú podstatu studio-line a vzdávajú hold klasickému remeslu, ktoré nikdy nezostarne.

Fascinujúca hra farieb a unikátnych odtieňov

Farby sú mocným nástrojom, ktorý dokáže veľmi jednoducho a rýchlo zmeniť pocit z celej miestnosti. Kolekcia malých vázičiek Rosenthal žiari nielen výraznými farbami, ktoré interiér oživia, ale aj zemitými a jemnými odtieňmi, ktorých cieľom je nenásilné dotvorenie ucelenej atmosféry minimalistickej izby. Jedinečnosť farebných kombinácií je navyše podčiarknutá špeciálnym, na prvý pohľad neglazúrovaným povrchom porcelánu, ktorý o to viac zdôrazňuje sýtosť a plnosť jednotlivých odtieňov.

Jednou z vybraných farieb, ktorá zdobí povrch dekorácií nevšedných tvarov, je aj Peach Fuzz. Ovocný broskyňový odtieň je aktuálnou farbou roka, ktorá kraľuje trendom nielen bytového dizajnu.Jemným oranžovým tónom s magentovým nádychom sa tešia mini vázy Florinda, ktoré svojím tvarom evokujú slávny umelecký smer pop-art, a Node, ktorej dizajn je inšpirovaný optickým uzlom výtvarníka Martina Hirtha. Nezameniteľná koralová farba v kombinácii s hravými siluetami prirodzene rozbije nudné prostredie a jednoducho mu dodá nevídaný šmrnc.

Farebná paleta však ponúka aj odtiene temne tyrkysovej, blankytne modrej či pieskovcovo hnedej. Či už sa jedná o priestor nasledujúci pravidlá škandinávskeho minimalizmu, alebo osobitého vintage štýlu, mini vázam Rosenthal to pristane skutočne všade!

Váza či výtvarné dielo?

Napriek tomu, že ide o dekorácie určené na praktické využitie, ich precízne výtvarné spracovanie si zaslúži vyniknúť samo o sebe. Zmyslom jednotlivých miniatúr je vniesť umeleckého ducha do každého interiéru a dodať priestoru vytúženú osobitosť a originalitu. Mini vázy dokonale podčiarkujú aktuálne trendy bytového dizajnu, ktoré sú založené na jedinečnosti, pestrosti a rôznorodosti farieb, kontúr alebo aj štruktúr.

Mini vázy sú dokonalé aj samotné, ich krásu samozrejme podčiarknu kvety jemných aj výrazných farieb. Pivonková sezóna práve začína, preto svoju umeleckú miniatúru obohaťte napríklad týmito kvetmi. Pivonka je totiž prezývaná kvetom priateľstva a sľubuje hojnosť všetkého krásneho, čo život ponúka. A tým je bezpochyby aj jedinečná váza Rosenthal!

Miniatúry ikonických váz dostanete v kamenných obchodoch Potten & Pannen – Staněk a na e-shope www.pottenpannen.sk.

-PR článok-

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -