Autentické príbehy, nadčasové témy

Diamantový golf podáva pomocnú ruku / INTERVIEW

0

Pred nedávnom som mal možnosť stretnúť sa s Jurajom Pavelčíkom, ktorý spolu s agentúrou AGE a agentúrou B&W stojí za organizáciou známeho golfového turnaja Diamant Golf Cup. Pri tejto príležitosti som mu položil zopár otázok týkajúcich sa tohto ambiciózneho projektu.

Pán Pavelčík, mohli by ste predstaviť filozofiu Diamant Golf Cupu?
Filozofia turnaja sa kreovala veľmi jednoducho. Naši klienti vyjadrili želanie, aby sme zorganizovali neštandardný, výnimočný event pre najnáročnejšiu cieľovú skupinu, ktorý by dokázal vzbudiť na Slovensku pozornosť. Preto sme sa rozhodli vytvoriť kvalitný golfový turnaj, určený nielen pre samotných golfistov, ale takisto aj pre nehráčov.

Ako dokážete motivovať ľudí, aby sa tohto turnaja zúčastnili?
Snažíme sa upozorniť na tú stránku, ktorá ľuďom z podnikateľského prostredia i vysokým manažérom chýba – aktívny pohyb, relax a odbúravanie stresu. To všetko golf ponúka a, samozrejme, turnaj dokáže aspoň na chvíľu odpútať pozornosť našich hráčov od pracovných povinností. Môžem povedať, že Diamant Golf Cup tiež utužuje rodinné vzťahy a pomáha skvalitňovať biznis.
Celým turnajom sa prelína aj charitatívny podtext a vidíme, že skutočne pomáha deťom v detských domovoch. Preto sme sa spojili s veľmi dobrou a serióznou nadáciou Arte Bene, reprezentovanou výtvarníčkou Gordanou Turuk a právničkou Denisou Žilákovou. Nadácia sa snaží podporovať tvorivosť u detí, ktoré nemajú vyhovujúce podmienky na to, aby dokázali svoj talent predstaviť. Vlani boli vďaka nám napríklad pri mori v Chorvátsku.

Akí ľudia sa môžu zúčastniť tohto charitatívneho turnaja?
Golfový turnaj Diamant Golf Cup je primárne určený pre našich partnerov, top klientov, zaujímavé osobnosti z oblasti spoločenského a kultúrneho života na Slovensku. V zásade ide o zmes veľmi zaujímavých ľudí, ktorí už niečo dokázali. Na turnaj sa dostanú len pozvaní účastníci, alebo tí, ktorých odporučili naši klienti.

Spomínali ste skutočnosť, že prostredníctvom turnaja sa snažíte podporovať aj nadáciu Arte Bene. Akým spôsobom získavate prostriedky pre nadáciu?
Samozrejme ich získavame zo štartovného a k tomu ešte musíte pripočítať dary od hostí turnaja a od sponzorov. Najväčšiemu donorovi sme v minulom roku odovzdali špeciálne ocenenie, umelecké dielo od výtvarníčky Gordany Turuk. Rovnako sa nám podarilo vlani vyzbierať a venovať nadácii viac ako desaťtisíc eur. Sme radi, že môžeme pomôcť tým, ktorí to potrebujú a zároveň máme jasno, kam finančné prostriedky idú.

Mimochodom, prečo ste si vybrali práve golf?
Stále zotrvávajú predstavy, že golf je snobská hra vhodná pre horných desaťtisíc. Keď si ale spočítate koľko stojí golfová výbava, tak je to ďaleko dostupnejší šport než tenis alebo lyžovanie. V máloktorom športe sa snúbi krása prírody a pohyb tak dokonale, ako práve v golfe. Prejsť 18 jamiek nie je žiadna prechádzka ružovým sadom, to potvrdia všetci začínajúci, ale aj lepší golfisti. Chce to výdrž, sebazaprenie, presnosť, vyrovnanosť a mnoho ďalších kladných vlastností, toto všetko musíte pri hre skĺbiť. Preto, ak to môžem takto parafrázovať, je golf hrou úspešných a úspešní sú tí ktorí všetko toto dokážu zvládnuť…

CALVERA                                                                 Photos: Archív AGE, B&W

www.diamantgolfcup.sk