Autentické príbehy, nadčasové témy

Diamantový klenot na papieri

0

Diamanty a zlato už dávno nie sú využívané iba ako prvky skrášľujúce ľudské telo. Na superluxusný tovar premieňajú mobilné telefóny, hodinky či dokonca fľaše s alkoholom. Najnovším diamantovo – zlatým „kúskom“ je dokonca časopis.

V Pražskom hoteli Mandarin Oriental predstavili pred niekoľkými dňami časopis Royal Report Diamond Limited Edition. Jeho špeciálna edícia je zdobená spomínanými diamantmi a zlatom. Cena sa vyšplhala na skutočne závratnú sumu – 4,65 milióna českých korún. Ide o originálne číslo, ktoré už nebude mať ďalšie kópie. Exkluzívny časopis dokonca zapíšu aj do Guinessovej knihy rekordov ako najdrahší časopis na svete.

Špeciálna superluxusná edícia je limitovaná, má potenciál stať sa zberateľským kúskom a tým teda výrazne zvýšiť svoju cenu. Prvým majiteľom sa stal knieža Jiří Lobkowicz. Celkovo však vydavateľ očakáva predaj 7 kusov z tejto kolekcie.

Dokonalý nie je nikto a nič – to sa potvrdilo aj pri slávnostnej prezentácii limitovaného Royal Reportu. Pri pózovaní pred fotografmi mu totiž z titulnej strany v jednej chvíli odpadlo zlaté písmeno „R“. Nápis na titulke je však vyrobený ručne a z 18-karátového zlata, toto malé faux – paux mu teda možno s ľahkosťou odpustiť.

Royal Report píše o tom najluxusnejšom, čo životný štýl na celom svete dokáže ponúknuť. Samozrejme, samotný časopis nemôže mať cenu takmer 5 miliónov korún. Ten, kto si túto limitovanú edíciu zakúpi, získava automaticky celý rad výhod a prémiových služieb:

-Ročné predplatné (každé vydanie bude pritom takisto ozdobené zlatom a diamantmi).
-Členstvo v NetJets (medzinárodná spoločnosť ponúkajúca súkromné lety) a 12,5  predplatených letových hodín.
-Dovolenka 4-krát ročne v niektorom zo superluxusných rezortov pre dve osoby.
-Členstvo v podnikateľskom klube Royal Business Club, kde sa stretávajú významné osobnosti zo sveta obchodu, umenia i politiky
-Časť ceny z každého časopisu pôjde na účet nadácie na podporu mladých talentov.

NIPOS                                             Photos: ISIFA

www.royalreport.cz