Autentické príbehy, nadčasové témy

Dievča zo Singapuru

0

Dievča zo Singapuru

V tomto roku zaznamenala spoločnosť Singapore Airlines skvelý úspech, keď získala ocenenie Aerolínie roku 2008 v prestížnej ankete leteckých spoločností Skytrax . Ešte zaujímavejšia je skutočnosť, že zvíťazila už po tretíkrát v desaťročnej histórii ankety. Letecká spoločnosť, ktorej poznávacím znamením je Singapore girl, patrí k aerolíniám s najkvalitnejšími službami na svete.

Spoločnosť

Minulý rok oslávila spoločnosť Singapore Airlines 60. výročie vzniku a počas tejto doby si vybudovala skvelú reputáciu v leteckom biznise. Stala sa lídrom na trh, keď ju preslávil pozitívny prístup k inováciám a, samozrejme, nadštandardné služby, či kvalitný program.
Vynikajúca kvalita v oblasti služieb pre zákazníkov na palubách lietadiel priniesla Singapore Airlines úspech. Mnohé inovatívne prvky v oblasti skvalitňovania služieb pre pasažierov zas vyniesli aerolínie na pozíciu tvorcu trendov.

Spomeňme aspoň niektoré:
– Singapore Airlines, ako prvá letecká spoločnosť, zaviedla bezplatné používanie sluchátok, výber z rôznych chodov menu a bezplatné nápoje v Economy Class (1970).
– Ako prvá absolvovala non-stop let z Londýna do Singapuru v roku 1984 a v roku 1989 priamy let zo Singapuru do Londýna.
– Po prvýkrát predstavila palubné telefóny, ktoré sú založené na satelitnej technológii (1991).

Singapore Airlines dnes lietajú na moderných lietadlách Airbus – A 380-800, A 340-500 a Boeing – B 747-400, B 777-200, B 777-200ER, B 777-300 ER. Spoločnosť sa stala prvou na svete, ktorá začala využívať obrie lietadlo Airbus A 380-800, a  to už v októbri 2007. Okrem toho patrí medzi veľkými leteckými spoločnosťami k tým, ktoré sa môžu pochváliť „najmladšou“ flotilou lietadiel. Majú v priemere 6 rokov a 3 mesiace.


Singapore Girl

Služby Singapore Airlines symbolizuje pôvabná Sinpagore girl v jej charakteristickej uniforme, ktorej základ pozostáva z malajského odevu sarong kebaya. Celkový model navrhol parížsky návrhár Pierre Balmain a stelesňuje tradície Singapore Airlines – priateľské služby a ázijskú pohostinnosť. „Dievča zo Singapuru“ sa narodilo v roku 1972, počas obdobia, kedy na základoch bývalej Malaysia-Singapore Airlines vznikla moderná letecká spoločnosť Singapore Airlines. „Dievča“ bolo odrazu hlavnou postavou medzinárodných reklamných a marketingových kampaní.

Singapore girl predstavuje pre spoločnosť výraznú marketingovú výhodu pred konkurentmi spoločnosti. V roku 1993 vytvorili voskovú figurínu Singapore girl a predstavili ju v slávnom múzeu voskových figurín Madame Tussaud v Londýne. „Dievča zo Singapuru“ bolo uvedené do múzea pri príležitosti 21. narodenín Singapore Airlines a Singapore girl.


Služby pre náročných

Singapore Airlines je známa na celom svete svojimi excelentnými službami v Business Class. Vkusná kombinácia zväčšeného osobného priestoru pre pasažierov v tejto triede, funkčnosti a inovácií, charakterizujú nový pohľad na Business Class.
Aerolínie zo Singapuru teraz ponúkajú dva produkty Business Class na svojich diaľkových letoch. V nových lietadlách Boeing B 777-300 ER a Airbus A 380 majú cestujúci k dispozícii ešte dokonalejšie služby, na aké boli zvyknutí v predchádzajúcich modelových typoch.

Zaujímavosti z novej ponuky Business Class:
– Novú triedu Business Class navrhli rovnakí dizajnéri zo spoločnosti James Park Associates, ktorí pracovali na nezabudnuteľnom interiéri Eastern&Orient Express. Business Class v Singapore Airlines poskytuje oveľa väčší priestor, s akým sme sa mohli stretnúť v leteckom priemysle.
– Teraz si pasažieri môžu užívať o 30 palcov širší priestor Business Class – čo je o 50% viac, ako v minulosti. Široké sedadlá, spolu s lukratívnym priestorom pre nohy, dovoľujú cestujúcim užívať si vyššie pohodlie počas cestovania.

– Inovatívny dizajn umožňuje jednoduchú prestavbu sedadla na plnohodnotnú posteľ. Sedemdesiatšesť palcov dlhá a tridsať palcov široká posteľ tak cestujúcemu ponúkne spánok bez obmedzenia pohybu a v prirodzenej polohe.

– Pre obchodných cestujúcich, ktorí preferujú prácu aj počas letu, je v Business Class k dispozícii  systém, pomocou ktorého môžu jednoducho zmeniť svoj priestor na kanceláriu s nastaviteľným stolom, dobre polohovateľným osvetlením, napájaním laptopu v sedadle, USB portami a množstvom iných doplnkov.


Pre milovníkov dobrej kuchyne

Delikatesy svetovej kuchyne, vybraná kombinácia medzinárodných a národných pochúťok, lákajú bohatým výberom jedál, ktoré sú k dispozícii na International Culinary Panel. Tie dokážu vzbudiť apetít aj u tých najkritickejších cestujúcich, ktorí sa môžu na diaľkových letoch tešiť na zdokonalené služby a bohaté zážitky počas servírovania jedál v štýle najluxusnejších reštaurácii.

Samozrejmosťou sú najlepšie vína v ponuke vínnej karty.


Luxus na palube

Prostredie v Business Class na palube Singapore Airlines je stelesnením pohody a komfortu, ktoré   realizoval svetoznámy francúzsky módny dom Givenchy. Luxus je ukrytý aj v doplnkoch, ako napríklad v očných tienidlách, ľahkých perinách a prikrývkach od Givenchy, toaletách vybavených vôňami a vodou po holení L’Occitane . Bolo by možné vymenovať množstvo ďalších skvelých vecí, ktoré dokážu spríjemniť cestovanie so Singapore Airlines.

Kto by si chcel vychutnať cestovanie v prvej triede a otestovať ponuku nových služieb First Class, má na výber na letoch v lietadle Boeing B777-300ER. Veľkorysý priestor, najlepšie služby, zábava a výber najchutnejších jedál predstavujú lákadlo pre najnáročnejších cestujúcich.

Oveľa jednoduchšie však určite bude osobne si služby tejto spoločnosti vyskúšať. Pokiaľ plánujete v budúcnosti pracovnú cestu do Ázie, môžete si vybrať Singapore Airlines a užívať si dokonalé služby, dokonalej spoločnosti.

Peter Fritz         Photos: Singapore Airlines Press

GALLERY

www.singaporeair.com