Autentické príbehy, nadčasové témy

Dizajn ako poznávacie znamenie

0

Interiérový dizajn sa stal koníčkom mnohých z nás. Pri zariaďovaní príbytku čoraz častejšie prihliadame na aktuálne trendy, zlaďujeme byt a jeho atmosféru s vlastným vkusom. Nežijeme však iba v interiéri. Vychutnať si rannú kávu v záhrade či na terase sa stalo priam životným štýlom. A tak sa priamo úmerne s požiadavkami kladenými na funkčnosť zariadenia terasy či záhrady zvyšujú aj naše estetické nároky.

Umelý ratan s perleťovými efektmi, nestarnúca tmavohnedá klasika alebo nekompromisný dizajn navrhnutý dánskymi architektmi? Ak uprednostníte posledné z menovaných Luxury line značky Top Ratan je to čo hľadáte. Línia exkluzívneho nábytku je vyrobená z ušľachtilého hliníka, ktorý celému nábytku dodáva na netradičnosti.  V porovnaní s inými kovmi je však hliník oveľa ľahší a odolný proti korózii. Nábytok Luxury line je tak vhodný nielen do interiéru ale aj exteriéru. O pohodlie sa starajú kvalitné matrace. Vyrobené sú z rýchlo schnúcej peny Quick Dry Foam (QDF), ktorá má štruktúru otvorených buniek. To znamená, že na rozdiel od polyesteru sa nemôže vlhkosť medzi bunkami takéhoto materiálu hromadiť. Voda ihneď vyteká von. Materiál tak zabezpečuje aj hygienickú nezávadnosť, zabraňuje sa vzniku plesní a nepríjemného zápachu. Použité vlákna sú antibakteriálne, a tak odolné voči plesniam. Celá vnútorná výplň peny je pokrytá veľmi jemným nepradeným polyesterovým vláknom, preto je veľmi jednoduché náplň z návleku vybrať a opäť vložiť.

Matrace sú navyše potiahnuté tou najkvalitnejšou látkou pre exteriér – Sunbrella. Všetky látky Sumbrella sú príjemné na dotyk, odolné voči vlhkosti,  škodlivým vplyvom, hnilobe, chlóru a atmosférickým chemickým látkam, a takisto neblednú. Po dlhšom daždivom období sa voda v matracoch nehromadí ale vďaka jedinečnému systému vysúšania voda neustále uniká von spodkom matracu. Na viac sa tieto látky veľmi ľahko perú. Možno tak povedať, že sú tieto matrace „vode odolné“.

Words & Photos: Top Ratan

www.topratan.sk