Autentické príbehy, nadčasové témy

Dobýjajte svet topánkami

0
Dobýjajte svet topánkami

Jeden zo známych citátov slávnej hereckej ikony Marilyn Monroe hovorí: „Dajte žene správne topánky a ona dobyje svet“. V sezóne jar/ leto 2015 sa o to ženy môžu pokúsiť napríklad v kolekcii topánok  Jimmy Choo.

Geometrické tvary predbehli farby

Svetoznáma značka Jimmy Choo, ktorá je populárna najmä svojimi odvážnymi kúskami s výraznými geometrickými prvkami, sa v tejto sezóne rozhodla staviť na inú kartu a prispôsobiť sa najhorúcejším trendom. Do svojej novej kolekcie zahrnula farby ako modrá, žltá, svetlozelená a v neposlednom rade, v súčasnosti veľmi populárna,  staroružová. Originalitu dodajú aj precízne vybraté materiály ako koža s perlovým odleskom  či nestarnúci semiš. Vďaka svojej jemnosti sú topánky z tejto kolekcie ľahko kombinovateľné s bielymi outfitmi a hodia sa k opálenej pokožke.

small

Aj napriek novému smeru, ktorým sa J. Choo vybrala, do určitej miery stále ostáva verná svojim výrazným kusom. Práve preto niektorým topánkam nechýba zvierací vzor, pruhy či reťazové aplikácie.

V kolekcii jar/leto 2015 si však na svoje prídu nie len dámy, ale aj páni, pretože od roku 2013 v ponuke nájdete okrem dámskych topánok, kabeliek a parfémov  aj obuv pre pánov. Pre nich je pripravená rôznorodá paleta zaujímavých kúskov. Svojou kolekciou sa pokúšajú zamerať na viaceré štýly. Väčšina topánok je zdobená pichľavými ostňami, ktoré sa podobajú gombíkom, ktoré majú evokovať dojem urban štýlu. Divoké strapce zas majú priniesť závan púšte Kalahari. Aj tieto znaky dokazujú, že ponuka je naozaj široká a rôznorodá.

Za všetkým hľadaj ženu

Kreatívnou riaditeľkou a návrhárkou je už takmer dvadsať rokov Sandra Choi, neter zakladateľa značky, Jimmyho Choo. Sandra síce pochádza z ostrova Wight, no svoje vzdelanie odevnej dizajnérky nadobudla v Hong Kongu odkiaľ sa neskôr vrátila naspäť do Anglicka. Jej vymenovanie za riaditeľku prinieslo nový vietor a produkty si u ľudí získavali čím ďalej tým väčšiu popularitu.

small_1

Dnes sa pri pohľade na kolekcie Jimmy Choo nikto nezačuduje, že v roku 2008 získali ocenenie Dizajnová značka roka.

Natália Babicová
Photos: ISIFA
www.jimmychoo.com