Autentické príbehy, nadčasové témy

Dokonalosť má názov Breitling Chronomat B01

0

Hodinky značky Breitling patria k absolútnej svetovej špičke. Každý z nových modelov, ktorý tento výrobca predstaví, vzbudí uznanie odbornej verejnosti a nadšenie laikov. Najnovším modelom Breitlingu je Chronomat B01.

Chronomat B01 na prvý pohľad vzbudzuje rešpekt a dojem skutočného luxusu. Je to masívny chronograf, ktorému však nechýba dokonalá elegancia. Ide o vylepšený, k dokonalosti prepracovaný a mimoriadne obľúbený model Chronomat.

Srdce tohto modelu tvorí „strojček“ Caliber B01, ktorý má oficiálny certifikát COSC a pracuje na vysokej frekvencii (28 tisíc vibrácií za hodinu). Práve prítomnosť motorčeka Caliber B01 robí z „upgradeovaného“ Chronomatu unikát a historický zlom v histórii firmy Breitling. Ako prvý bol totiž kompletne navrhnutý a vyrobený výlučne v dielňach Breitlingu.

Púzdro chronografu zdobí 47 drahých kameňov, nechýba ukazovateľ dátumu. Breitling ponúka tri verzie modelu Chronomat B01 – dvojfarebnú kombináciu ocele a zlata alebo čisto zlatú (18 karátové zlato) a čisto oceľovú. Hodinky sú samozrejme vodotesné – až do tlaku odpovedajúcemu 500 metrom pod morskou hladinou. Zlatá verzia odoláva tlaku vody do hĺbky 100 metrov. Priemer ciferníka je 43,5 milimetra

Oceľové verzie bez zlatých prvkov sú k dispozícii vo verziách Antarctica white, Pearl, Onyx black, Riviera blue, Metallica blue, Blackeye blue, Blackeye gray, Sierra silver, Gray Pearl, Gray Pearl Diamond, Mirage red, Carbon black, Amber a Metallica brown. Dvojfarebné, respektíve, zlaté  Chronomaty B01 ponúka Breitling vo farebných modifikáciách Antarctica white, Pearl, Pearl Diamond, Onyx black, Riviera blue, Metallica blue, Sierra silver, Mirage red, Amber a Metallica brown. Na výber sú aj náramky, skutočne exkluzívnym kúskom je remienok z krokodílej kože.


Breitling: Tradícia od roku 1884

História tejto značky siaha až do roku 1884. V tomto roku otvoril Leon Breitling svoju prvú hodinársku dielňu. V čase vypuknutia prvej svetovej vojny a po smrti Leona prebral firmu jeho syn Gaston Breitling. Ten v roku 1915 vynašiel prvý náramkový chronograf, ktorý si mimoriadne obľúbili predovšetkým letci. Umožňoval im totiž merať čas do minutia paliva v nádrži. Breitling sa v roku 1936 dokonca stal oficiálnym dodávateľom chronografov pre britské ozbrojené sily Royal Air Force.

Breitlingy boli síce pôvodne navrhnuté primárne pre letcov a ich potreby, v súčasnosti sú však absolútnou špičkou v segmente superluxusných náramkových hodiniek. Symbolom letectva sú však dodnes. Cena týchto skvostných hodinárskych kúskov sa začína rádovo na hladine niekoľkých tisícok dolárov. Portfólio značky Breitling tvoria 4 základné modelové rady: Navitimer, Windrider, Professional a Aeromarine. Sídlo švajčiarskej spoločnosti Breitling je v kantóne Jura.

František Kvarda                 Photos: Breitling Press

www.breitling.com