Autentické príbehy, nadčasové témy

Dokonalý komfort v slnečnom regióne Kanady

0

Dokonalý komfort v slnečnom regióne Kanady

Luxusný hotel Walnut Beach Resort oplýva jedinečným čarom. Položený na brehoch najteplejšieho kanadského jazera Lake Osoyoos, obkolesený dych vyrážajúcimi horskými masívmi, ponúka pestrú škálu rozmanitých služieb a možností.

Niet pochýb, Walnut Beach Resort je skutočne fascinujúcim a čarovným miestom. Za svoj úspech vďačí z veľkej časti výnimočnej polohe i prijateľnému podnebiu. Južný Okanagan, vinársky región kanadskej provincie Britská Kolumbia totiž vyniká dlhými, teplými letami a krátkymi, miernymi zimami.

Walnut Beach Resort, ale i región Okanagan patria k obľúbeným, turisticky vyhľadávaným destináciám. Hotel bol slávnostne otvorený v roku 2008 a od toho momentu si získal srdcia mnohých dovolenkárov a turistov. Prevláda spokojnosť s kvalitou služieb, ale i s vysoko profesionálnym, no zároveň priateľským a pozorným personálom.  

Walnut Beach Resort v súčasnosti ponúka k rezervácii 112 luxusných apartmánov s veľkolepým, ba až inšpiratívnym výhľadom na okolité horské masívy. Všetky sú klimatizované, nefajčiarske, dizajnované so zreteľom na účelnosť a kvalitu. Jednotlivé apartmány disponujú kuchynkou vybavenou modernými spotrebičmi a zariadením z nehrdzavejúcej ocele, televíziou s plochou obrazovkou, bezdrôtovým internetovým pripojením a DVD/mp3 prehrávačom. Najmä dámy istotne poteší kvalitná posteľná bielizeň. Apartmány sú rozdelené podľa veľkosti, resp. priestrannosti do 3 skupín (Whites, Reds a Penthouse). Každý je skvele zásobený kolekciou kvalitných vín pochádzajúcich z neďalekých miestnych viníc. Vy však nemusíte byť odkázaný len na tento špecifický výber, v hoteli sa totiž nachádza príjemný vínny bar, ktorý ponúka sedenie vo vnútri i na terase s úžasným výhľadom na jazero Osoyoos.

Súčasťou priestranného hotelového komplexu je aj súkromná piesočnatá pláž. Či je jar, leto alebo jeseň, chvíle strávené na Palapa Beach sú neopakovateľné a príjemné. Nádherný pohľad na okolité horské masívy skvele dotvára idylický moment. Ak náhodou nemáte chuť prechádzať sa po pláži, môžete dať prednosť relaxu na priestrannej Sun Arthour Pool Terrace, osviežiť sa v bazéne, prípadne ponoriť svoje telo do horúcej vane. V areáli hotela Walnut Beach Resort sa taktiež nachádzajú fitness zariadenia, gril na opekanie, či obľúbená sauna. Nesmú chýbať ani spoločenské priestory ideálne na dôležité schôdzky, prípadne konferencie. Môžu prijať až 150 osôb.

Hotel Walnut Beach Resort sa nachádza v naozaj skvelej oblasti, keďže Okanagan je označovaný za „najslnečnejší“ spomedzi všetkých regiónov rozľahlej Kanady. Ponúka množstvo prírodných krás a turistických atrakcií, ale aj príležitostí na športovanie. Približne 30 minút cesty od hotela sa nachádza pätica kvalitných golfových ihrísk, ktoré sú otvorené od marca do novembra, niektoré dokonca aj počas zimných mesiacov. Oblasť je ideálna pre cyklistiku, jazdu na koni, viaceré vodné i zimné športy. Návštevníci Okanaganu sa nudiť určite nebudú, pretože región poskytuje zábavu doslova pre celú rodinu. Cestovanie vláčikom, nakupovanie kvalitných vín a syrov, spoznávanie starobylých historických zákutí, múzeí i malebných dediniek je len zlomok aktivít, ktorým je možné sa v tejto oblasti venovať.

Marcel Letko            Photos: Walnut Beach Resort, Osoyoos, BC

www.walnutbeachosoyoos.com