Autentické príbehy, nadčasové témy

Dolce&Gabbana: I love you mamma (Exkluzívna oslava materskej lásky)

0
Dolce&Gabbana: I love you mamma (Exkluzívna oslava materskej lásky)

Talianski návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana s kolekciou „I love you mamma“ zasiahli do čierneho. Teda presnejšie, ani nie do čierneho, ale do červeného ako do najväčšieho srdca sveta symbolizujúceho lásku a zobrazujúceho to najsilnejšie puto na svete – puto medzi matkou a deťmi.

Celý módny svet bol dojatý, keď sa počas jarného týždňa módy v Miláne na prehliadkovom móle objavila talianska modelka Bianca Balti v šiestom mesiaci tehotenstva s vypuklým bruškom. Aj mnohé modelky, ktoré ju sprevádzali, na rukách niesli vyobliekané batoľatá. Senzácia, ktorú táto módna šou vyvolala, obletela celý svet. Nikto sa nevedel dočkať jesene, keď sa v obchodoch objavia šaty s nápismi „Ti amo mamma“ alebo „Mamma sei la mia regina“.

small_1

Samotný návrhár Stefano Gabbana sa po spomínanej prehliadke na adresu tejto jedinečnej kolekcie vyjadril slovami: „Slovo „mamma“ nie je módne. Jasné, že nie je. Ale znamená lásku. Komu zavoláš, keď sa ti v niečom nedarí? Mame. Komu zavoláš, keď si rozrušený? Mame. Všetky naše nápady sme prevzali od detí. Je to o rodine a o láske. Móda je dôležitá, to áno. Ale my sme chceli priniesť niečo skutočné. Nie len šaty, šaty, šaty. V súčasnosti je všetko také rýchle. Ale prostredníctvom módy môžeme hovoriť aj o veciach s hlbším významom. S Domenicom sa už 30 rokov snažíme robiť veci takýmto spôsobom, pretože sa nám to takto páči. Nie som terapeut, ja robím módu. Žijeme v temných časoch. Ale chceme všetkým pripomenúť, že s láskou sa dá zmeniť všetko.“

small_2

Keďže mama je v talianskych rodinách ikonickou postavou a táto kolekcia je dokonalým zosobnením materinskej lásky, aj jej uvedenie do butikov si zaslúžilo veľkolepé privítanie. V októbri sa v Miláne na detskom oddelení na Corso Venezia 7 konala výnimočná oslava určená výhradne pre mamy s deťmi. Hoci nebol predpísaný žiaden dress code, mnohé mamičky z talianskej smotánky nahodili seba aj svoje ratolesti do šiat z najnovšej kolekcie a oslava sa mohla začať.  Pri vstupe na každé dieťa čakali obrovské lízanky v tvare srdca. Medzi luxusnými kúskami detského oblečenia sa na každom kroku premávali víly a čarodejnice, ktoré pozývali deti na účasť pri rôznych aktivitách. Tetovanie v tvare domčeka alebo srdiečka na rúčku, maľovanie obrázkov, čítanie rozprávok, ale aj dielňa, v ktorej sa deti mohli prizerať, ako im personalizujú topánky či dievčenskú kabelku. Súčasťou eventu bol aj farebný bufet s jahodovou limonádou, farebnými perníkovými koláčmi a sušienkami, všetko na mieru pečené pre deti.

small

V  to októbrové milánske nedeľné popoludnie sa zišli mamy s deťmi z celého Talianska (a nielen z Talianska) a vyzeralo to ako na veľkej rodinnej oslave. Oslave, kde sa veľkolepo oslavovala materinská láska. Náš magazín bol, samozrejme, pri tom a pre inšpiráciu vám prináša malú fotoreportáž.

Words & Photos: Veronika Nováková