Autentické príbehy, nadčasové témy

Dostaňte maximum hudby z vášho telefónu alebo tabletu

0

Poznáte to: Na oslave sa zídu ľudia s množstvom dobrej hudby, ale z mobilov  ju nie je na čom prehrať. Nový dokovací reproduktor Sony RDP-XA900iP túto situáciu zvláda bez problémov. Tento štýlový reproduktor prehráva hudbu z mobilu, tabletu či mp3 prehrávača, a to aj bezdrôtovo cez WiFi alebo Bluetooth.  Neuveriteľný výkon 200 W ozvučí každú miestnosť pri zachovaní najvyššej kvality zvuku s verným podaním hudby s vynikajúcimi basmi. O výborný zvuk, typický pre Sony audio, sa stará technológia DMC spolu s digitálnym zosilňovačom S-Master.


Kvalitná hudba v elegantnom tele

Spoločnosť Sony popri iných novinkách na výstave CES 2012 predstavila aj novú sériu dokovacích reproduktorov pre telefóny a tablety s označením X. Primárne sú určené pre výrobky Apple, ale vďaka možnosti bezdrôtového prehrávania hudby sú kompatibilné aj s inými zariadeniami. Vlajková loď tejto série XA900 sa môže pochváliť zaujímavými parametrami. S výkonom 200 W sa určite nestratí v žiadnej miestnosti. Dizajn bez ostrých hrán je charakteristický príťažlivými detailmi, vyhotovenými z brúseného hliníka. XA900 je skonštruovaný tak, že eliminuje neželané rezonancie, vďaka čomu reprodukuje výkonné a neskreslené rozšírené basy. Reproduktory sú prekryté vysokokvalitnou textíliou, ktorá im dodáva prvotriedny vzhľad bez kompromisov na úkor kvality reprodukcie zvuku.


Bezdrôtové počúvanie hudby

Ak vlastníte iPod, iPhone, iPad či Mac, môžete si vybrať, či budete hudbu počúvať bezdrôtovo alebo pripojíte svoje zariadenie k reproduktorom. V prvom prípade sa pohodlne spojíte s reproduktorom prostredníctvom služby AirPlay a hudbu môžete počúvať aj keď máte iPad, alebo iPhone v ruke a surfujete na internete. Na prenos dát sa v tomto prípade využíva WiFi rozhranie. Pri druhej možnosti sa zase bude počas prehrávania nabíjať vaše zariadenie, takže po odpojení budete opäť plne mobilný. Ak máte smartfón alebo tablet inej značky, môžete sa bez problémov pripojiť k reproduktorom cez Bluetooth a počúvať hudbu bez akýchkoľvek káblov. Technológia DMC, vyvinutá spoločnosťou Sony, zabezpečuje čistý a precízny zvuk aj pri vysokej úrovni hlasitosti. 2.1-kanálový systém s dvomi pasívnymi reproduktormi reprodukuje výrazné basy bez skreslenia aj pri vysokých úrovniach akustického tlaku. Dopĺňa ho technológia digitálneho zosilňovača S-Master, spracovanie systémom Clear Phase a budiče typu Magnetic Fluid. Týmto sa zabezpečuje čistý širokopásmový zvuk, ktorý je maximálne verný zdrojovému signálu.
Dokovací reproduktor Sony RDP-XA900 bude na Slovensku v predaji od februára 2012.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk