Autentické príbehy, nadčasové témy

Dovolenka na lodiach Seabourn

0

Boli ste už na dovolenke? Je pravdepodobné, že odpoveď je áno. Prípadne: „ešte nie, ale letný pobyt pri mori už mám zarezervovaný“. Nebolo by však zaujímavé zmeniť tradičný stereotyp a dopriať si niečo extra, napríklad plavbu na superluxusných lodiach spoločnosti Seabourn?


Má čo ponúknuť

Spoločnosť Seabourn poskytuje pobyty na výletných lodiach v mnohých krajinách sveta, jej lode brázdia vody takmer všetkých svetových oceánov a morí. Seabourn vznikla už v roku 1987 a odvtedy pravidelne vyhráva recenzie turistických sprievodcov, cestovateľských kritikov a odborníkov. Flotila Seabourn v súčasnosti pozostáva z lodí Seabourn Pride, Seabourn Spirit, Seabourn Legend a Seabourn Odyssey. Ich kapacita sa pohybuje v rozmedzí 200 až 450 pasažierov. Všetky jej výnimočné plavidlá sú začlenené v exkluzívnej svetovej World´s Leading Cruise Lines alliance, v ktorej sa nachádzajú aj spoločnosti Cunard Line, Carnival Cruise Lines, Holland America Line, Costa Cruises a Princess Cruises. Členovia prestížnej aliancie sa delia o skúsenosti zo svojho podnikania s cieľom priniesť zákazníkom najvyššiu kvalitu a zaujímavé destinácie.

Destinácie

Apropos, destinácie: Seabourn poskytuje plavby do rôznych oblastí a krajín podľa ročného obdobia. V zime sú hlavnými destináciami Karibik, Ázia, India, oblasť Saudskej Arábie, Južná Amerika, Amazon, Stredná Amerika a Panamský prieplav, a tiež Austrália a Nový Zéland. Na jar je okrem Karibiku v ponuke transatlantická plavba, grécke ostrovy, Turecko, Francúzko a krásne talianske a španielske riviéry. V lete sa môžete vybrať do škandinávskych a ruských vôd, nórskych fjordov a, podobne ako v jarných mesiacoch, Turecko, Grécko, Taliansko a Španielsko. Čo takto prežiť časť daždivého a chladného jesenného obdobia v komfortnej a exkluzívnej lodi niekde vo vodách blízko Britských ostrovov, alebo v už spomínanom Turecku, Grécku, Ázii či Arábii?

Lode počas svojich plavieb navštevujú najznámejšie svetové mestá, ktoré sa nachádzajú na pobrežiach. Na palube sa podávajú najlepšie vína, Šampanské, či prémiové destilát. Jedlo má na starosti renomovaný šéfkuchár celebrít – Charlie Palmer. Vysoko profesionálny personál lodí tejto spoločnosti vytvára počas celej plavby atmosféru, ako by hostia boli ich dlhoroční priatelia. Každý apartmán má na starosti jeden alebo viac zamestnancov, ktorí nielen že poznajú mená jeho obyvateľov, ale aj ich osobné preferencie v rôznych oblastiach.

František Kvarda      Photos: Seabourn Press

www.seabourn.com