Autentické príbehy, nadčasové témy

Dve novinky, ktoré vás naučia žiť

0
Dve novinky, ktoré vás naučia žiť

Knihy boli, sú a budú skvelým spoločníkom každého muža či ženy, ale aj detí. Na začiatku novej éry mnohí „dobrodruhovia“ predpovedali ich koniec, no nakoniec zvíťazili na ponukou umelých a chladných elektronických čítačiek. Aj preto vám ponúkam dve novinky, ktoré môžu ovplyvniť váš život a posunúť vás do nových dimenzií.

 

John Gray, Arjuna Ardagh: Správny muž

12 vlastností moderného muža, ktoré mu prinesú úspech v práci, vytúženú harmóniu vo vzťahoch a celkovú vyrovnanosť v živote.

Muži sa celé storočia starali len o materiálne zabezpečenie rodiny a starostlivosť o domácnosť aj výchovu detí nechávali na ženy. Obidve pohlavia vedeli, čo sa od nich očakáva, a prispôsobovali tomu svoj život. Ako sa má ale muž správať v dobe, keď sa spoločenské roly oboch pohlaví prekrývajú a on si na jednej strane chce zachovať chlapskú drsnosť ale zároveň byť citlivý voči svojmu okoliu?

Presne nad týmto sa zamýšľa John Gray, autor úspešnej série titulov o mužoch z Marsu a ženách z Venuše. S Arjunom Ardaghom píšu o tom, čo sa od mužov v novej ére rodovej rovnosti očakáva a ako radikálne sa dokáže zmeniť ich život, keď si začnú uvedomovať veci, ktoré robia. A ako sa to na pravých džentlmenov patrí, autori sa v knihe venujú aj ženám. Práve im adresujú v každej kapitole praktické rady, ako sa do zmeny svojho chlapa nenásilne zapojiť a prebudiť v ňom tak správneho a uvedomelého muža.

 

Karen Casey: Zmeňte svoju myseľ a váš život sa prispôsobí

12 jednoduchých princípov, ako to dosiahnuť

Ako myslíme, tak konáme a takí sme. Myšlienky ovládajú naše emócie, naše vnímanie sveta a prostredníctvom neho vytvárajú celú našu realitu. A ak sa nám realita nepáči, je len jeden spôsob ako ju zmeniť – tak, že zmeníme svoje myslenie.

Autorka Karen Casey si to uvedomila pred 30 rokmi počas jedného z najťažších období svojho života. A výsledok? Zmena taká výrazná, že sa rozhodla venovať z veľkej časti tomu, aby aj iným ľuďom pomohla prostredníctvom zmeny myslenia zmeniť ich život. Jej kniha ponúka dvanásť jednoduchých princípov, ktorých uplatňovanie v bežnom živote zmení náš pohľad na každodenné situácie, spôsob akým v nich reagujeme a umožní nám nájsť hlbší, zmysluplnejší a pokojnejší prístup k životu aj svetu okolo nás.

Peter Fritz

Fotografie: Eastone Books

 

www.eastonebooks.com