Autentické príbehy, nadčasové témy

Dve novinky zo sveta kníh

0

Dve novinky zo sveta kníh

Prinášame vám dva nové tituly, ktoré pre vás pripravilo vydavateľstvo Eastone Books. Témy pre manažérov či informácie z oblasti motivačnej literatúry prídu vždy vhod.


Mijamoto Musaši a jeho Kniha piatich kruhov
Klasický bestseller o stratégii boha vo verzii pre manažérov 21. Storočia od Lea Gougha

Kniha piatich kruhov je už od svojho pôvodného vydania v 17. storočí bestsellerom o stratégii boja. Jej autorom je japonský samuraj Mijamoto Musaši, ktorý na základe vlastných skúseností z celoživotného zápasenia opísal princípy japonského „umenia meča“ nazývaného kenjutsu. Ako však využiť jeho jedinečné učenie v modernom svete, v ktorom sa namiesto nepriateľov a otvoreného boja stretávame s konkurenciou či potrebou efektivity práce? Na túto otázku odpovedá autor knihy Leo Gough, ktorý Musašiho stredoveký text upravil tak, aby sa Knihou piatich kruhov inšpirovali nielen majstri bojového umenia, ale aj novodobí manažéri a podnikatelia. V tejto knihe tak napríklad zistíte, ako:
– dokonale spoznať nepriateľa,
– rozpoznať, že je správny čas „zaútočiť“,
– sa zachovať, keď nás sklamú isté techniky boja,
– v praxi využívať svoju intuíciu či pocity,
– si vždy zachovať chladnú hlavu.

LEO GOUGH sa vo svojich knihách venuje témam o investovaní a manažmente. Na konte má viac ako 20 titulov, napríklad Going Offshore, FMCG Selling, How the Stock market Really Works, Trading the World’s Markets, Investing in Biotechnology Stocks, Teach Yourself Saving and Investment. Istý čas pôsobil v Ázii, kde spolupracoval s významnými bankami a konzultačnými firmami.

Brian Tracy, Christina Tracy Stein

Pobozkajte žabu

12 účinných spôsobov, ako zmeniť negatívne myslenie na pozitívne a žiť lepší život

Poznáte ten rozprávkový príbeh, v ktorom sa princezná najprv zdráha pobozkať žabu, ale keď tak konečne urobí, žabka sa zmení na vysnívaného princa? Podobne je to aj v skutočnom živote. Negatívne postoje, myšlienky a emócie sú často takouto „žabou“, ktorá nám bráni žiť naplno, cítiť sa šťastne a spokojne či dosiahnuť to, po čom túžime. Pritom stačí len nazbierať odvahu a žabu „pobozkať“, aby sa premenila na „krásneho princa“, ktorý zosobňuje náš plný potenciál.

Uznávaný kouč Brian Tracy spojil svoje skúsenosti s odbornými poznatkami Christiny Tracy Stein, aby čitateľom tejto knihy ukázali, ako viditeľne sa zlepší ich život, ak zmenia svoje negatívne myslenie na pozitívne, ak dokážu strach premeniť na výzvu, hnev na pocit zmierenia sa so sebou, ak za svoje správanie dokážu prijať zodpovednosť.
V tejto knihe ponúkajú účinné a zrozumiteľne opísané metódy, ktoré aj vy dokážete bez problémov okamžite uplatniť vo svojom vlastnom živote. Každú kapitolu končia praktickým cvičením, vďaka ktorému si môžete všetky opísané metódy vyskúšať vo svojich vlastných podmienkach.  
O autoroch

Brian Tracy je uznávaný odborník v oblasti osobného rozvoja a osobnej výkonnosti. Prostredníctvom prednášok či audionahrávok sa ročne prihovára desaťtisícom ľudí na celom svete. Je jedným z najpredávanejších autorov motivačnej literatúry a mnohé z jeho bestsellerov nájdete aj v slovenskom jazyku (Najprv zjedzte žabu, Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť, Ako vedú úspešní lídri, Žiadne výhovorky!)

Christina Tracy Stein je odborníčkou v oblasti psychoterapie. Svojim klientom pomáha predovšetkým v otázkach skvalitňovania života. Takisto sa venuje koučingu v oblasti osobného aj profesionálneho rozvoja.

Words & Photos: Eastone Books

www.eastonebooks.com