Autentické príbehy, nadčasové témy

Dve zaujímavé knihy pre inšpiráciu

0

V poslednom čase ma zaujali dve knihy, ktoré prinieslo na trh vydavateľstvo Eastone Books. Pochádzajú od rôznych autorov, dejovo sú absolútne odlišné, ale obe dokážu zaujať a som presvedčený, že v nich nájdete skvelé inšpirácie pre každodenné momenty.

Nápad za milión

Prečo sa niektoré nápady uchytia, kým iné zaniknú?
Chip and Dan Heath: Made to stick

Prečo niektoré nápady ľudí okamžite zaujmú a iné nie? Ako je možné, že niektorá reklama ľudí ovplyvní a na inú si ani nespomenú? Ako zvýšiť šance, aby sa naše nápady uchytili? V knihe Nápad za milión, The New York Times® Bestseller,  sa známi zberatelia zaujímavých nápadov Chip a Dan Heathovci chopili hľadania odpovedí na tieto otázky. Vo svojej celosvetovo uznávanej „príručke“ chytľavých nápadov odhaľujú šesť základných princípov pre tvorbu nápadov, ktoré ľudí oslovia. Účinnosť svojej teórie ilustrujú na konkrétnych prípadoch z praxe –  od reklamných kampaní, cez vnútropodnikové iniciatívy zamerané na zmenu, vízie nových produktov, až po hollywoodské trháky či dokonca triviálne životné situácie ako je nápad učiteľky v škole prezentovať dôležitú udalosť.

Bratia Heathovci kvalifikovane radia a zábavnou formou vysvetľujú, ako aj tie menej zaujímavé myšlienky a informácie podať tak, aby sa uchytili, a ako je pri tom možné využiť typické ľudské vlastnosti, napríklad zvedavosť, emócie  či schopnosť ľudí abstrahovať.
Bez ohľadu na to či pracujete v reklame, v public relations, v marketingu, alebo ste novinár, lekár či učiteľ, v každej profesii chcete svoje nápady a myšlienky prezentovať tak, aby sa úspešne zrealizovali. A táto kniha je preto určená práve vám.

Titul Nápad za milión, v origináli Made to Stick, okamžite po vydaní zaujal vydavateľov, pedagógov, novinárov i laickú verejnosť. Túto jedinečnú príručku chytľavých nápadov niekoľkokrát vyhlásili za najlepšiu knihu kategórie „business books“ a od svojho vydania v roku 2007 bola preložená do 30 jazykov.


Ocenenia knihy Made to Stick:

– The Best Business Book of 2007(Najlepšia kniha v kategórii „business books“ roku 2007)- najprestížnejšie ocenenie v kategórii business kníh, ktoré každoročne udeľuje nezávislá organizácia zoskupujúca popredné svetové osobnosti vydavateľského sektora 800-CEO-READ.
– Prvé miesto v rebríčku Top 10 Business Books of 2007 – noviny The Globe and Mail, Kanada.
– Druhé miesto v Top 10 Business Books of 2007- editori portálu Amazon.com.
– Top 100 Customer Favorites list of 200ý – umiestnenie v rebríčku stovky najpopulárnejších kníh roku, ktorý zostavujú čitatelia portálu Amazon.com.
– Top 10 Books on Innovation for 2008 BusinessWeek.co.

– Best Business Books of 2007  -The Miami Herald Books You Should Have Read in 2007
Ad Age magazine.

Rozmery: 155 x 225 mm
Väzba: pevná s prebalom
Počet strán: 264

Pravidlá lásky

Vá š  o s o b n ý  s p r i e v o d c a  n a  c e s t e  k  v y s n í v a n ým  v z ť a h om

Richard Templar

Čo pre vás znamená láska a medziľudské vzťahy? Aký význam má vo vašom živote vzťah s partnerom, rodinou, priateľmi a ľuďmi všeobecne? Odpovede na tieto otázky vám ponúka autor Richard Templar.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo sa váš nedávny vzťah, z ktorého ste mali dobrý pocit, rozpadol? Alebo nad tým, prečo sa vaše deti medzi sebou neustále doťahujú? A prečo si zrazu nemáte čo povedať s priateľom z vysokej školy? Nech si už na tieto otázky odpovedáte akokoľvek, jedno je isté: Láska a vzťahy sú nesmierne dôležité. Vnášajú nám do života spokojnosť a šťastie. Existuje mnoho výskumov, ktoré dokazujú, že ľudia, ktorí milujú a sú milovaní, sa v priemere dožívajú vyššieho veku ako tí, ktorí žijú bez lásky.

Ako si teda budovať a udržiavať plnohodnotné vzťahy? Jednoducho – stačí len poznať zákony medziľudskej príťažlivosti – Pravidlá lásky. V tejto knihe sú zhrnuté do jednoduchých, ale účinných odporúčaní, ktoré  vám pomôžu k vysnívaným vzťahom, či ich už vnímate ako romantické prepojenie spriaznených duší alebo harmonický partnerský a rodinný život. Aj vďaka rozumnému nadhľadu a odľahčenému štýlu Richarda Templara
Pravidlá lásky výnimočnou knihou v oblasti vzťahov, ktorú si radi prečítajú muži, rovnako ako ženy.

Formát: 145 x 207 mm
Väzba: mäkká
Počet strán: 240

Words: NIPOS/ Eastone Books                                   Photos: Eastone Books

www.eastonebooks.com