Autentické príbehy, nadčasové témy

Dvojjadrový LG Optimus 2X od dnes v predaji

0

Dvojjadrový LG Optimus 2X od dnes v predaji

Spoločnosť LG Electronics CZ (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v mobilných komunikáciách, uvádza dnes na európske trhy nový mobilný telefón LG E990 Optimus 2X, prvý smartfón na svete s dvojjadrovým procesorom Tegra 2.

Optimus 2X ponúkne vyšší výkon pre multimédiá, urýchli prehliadanie webových stránok a multitasking bude možné prevádzkovať bez akéhokoľvek náznaku spomalenia. Na český a slovenský trh sa dostane koncom tohtoročného marca.

Medzinárodná spoločnosť LG dnešným dňom uvádza do Európy dvojjadrový procesor, ktorý je ďalším logickým krokom pri technologickom vylepšovaní smartfónov. Dvojjadrový procesor využijú nielen multimediálne aplikácie, ale aj bežný internetový prehliadač a skvele sa hodí pre multitasking, kedy jedno jadro obstaráva chod aplikácie na popredí a druhé jadro obsluhuje zostávajúce aplikácie,“ povedal Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ, a zároveň dodal: „Vďaka tomu je práca na smartfóne bleskovo rýchla. LG Optimus 2X je ďalej vybavený HDMI rozhraním pre pripojenie k televízoru.“

LG Optimus 2X bude dostupný začiatkom druhého štvrťroka 2011 za odporúčanú maloobchodnú cenu okolo 499 eúr. Smartfón bude vybavený operačným systémom Android 2.2 Froyo, LG počíta s aktualizáciou na Android 2.3 Gingerbread.


Kľúčové parametre:

· Procesor Nvidia TAGRA 2, dvojjadrový, 1 GHz
· 4 „WVGA displej
· 8 GB pamäte (ďalších až 32 GB pomocou microSD karty)
· 1500 mAh akumulátor
· 8 Mpx hlavný fotoaparát, 1,3 Mpx fotoaparát na prednej strane
· HDMI
· Video 1080p MPEG-4/H.264 prehrávanie a nahrávanie

Words & Photos: LG One

www.lge.sk
www.lge.com