Autentické príbehy, nadčasové témy

Elegancia do každého počasia

0

Pred horúcimi slnečnými lúčmi, alebo kvapkami dažďa, silným snežením vás ochránia jedine dáždniky. Tieto vynálezy patria k neodmysliteľným módnym doplnkom, hlavne účelným a preto treba pri ich výbere dbať na dizajn, ale aj kvalitu.

Nemecká spoločnosť Eberhard Gübel sa zaoberá výrobou vysokokvalitných dáždnikov na každú príležitosť už viac ako 85 rokov. Všetky jej výrobky sú ručne vyrobené a majitelia kladú dôraz hlavne na kvalitu a top dizajn. Keď máte obchodné rokovanie, stretnutie s priateľmi, idete športovať, z ich širokej ponuky si určite vyberiete ten najvhodnejší dáždnik. Spoločnosť ponúka od základných jednoduchých, vhodných na reklamné použitie, až po super luxusné, klasické dáždniky, ktoré budú svojho majiteľa dokonale reprezentovať v každej situácii. Samozrejmosťou sú dáždniky s dlhými aj krátkymi rukoväťami, ale aj sklápacie.

Všetky produkty nemeckej „dáždnikovej“ firmy majú kvalitu na najvyššej úrovni. Základom celého dáždnika je tyč, ktorá je vyrobená z kvalitného domáceho a exotického dreva. Pri rukoväti je možné si vybrať z dvoch materiálov: drevo alebo koža. Plášť dáždnika je zhotovený z kvalitných materiálov (polyester-twill, polyester-Jacquard), s teflónovými vrstvami, ktoré zabezpečujú najvyššiu odolnosť voči vode a majú veľkú výhodu, nešpinia sa. S použitím novej strieborno – metalickej vrstvy, vás tieto dáždniky dokonale ochránia pred nežiadúcim UV žiarením a horúčavou.
Ponuka produktov je naozaj veľmi široká. Od športových a outdoorových – značky Birdiepal, až po reprezentatívne kúsky. V nepriaznivom počasí si stačí dáždnik vybrať, stlačiť gombík a poloautomatika ho rozprestrie za vás. Keď už kvapky dažďa prestávajú, jednoducho stlačíte znova gombík, a sám sa zatvorí.

Klasické dáždniky s použitím vyberaných kvalitných materiálov majú už dlhú tradíciu a svojho majiteľa dokonale reprezentujú. V línii produktov „classic“, ktoré vám priblížime sú dáždniky označené podľa miest, ako Boloňa, Londýn, Toríno, Salzburg, Paríž, Miláno, Viedeň a Firenze. Všetky modely z tejto rady sú vysokokvalitné a majú klasický, štýlový dizajn.  Priblížime vám napríklad model Londýn.
Metropola britského impéria patrí k vychýreným mestám sveta.  Napriek modernému životnému štýlu ľudia radi v Londýne dodržiavajú tradície. K tomu patria „Tea Time“, kráľovské prehliadky,  úder hodín  na Big Bene a členovia parlamentu s ich parochňami a róbami. Samozrejmosťou je aj gentleman so šarmom a  dáždnikom, ktorý aj napriek nepriaznivému počasiu kráča po londýnskych uliciach. S touto myšlienkou sa prezentuje pánska kolekcia London s povinným púzdrom. Vyrába sa iba vo farbách: veľmi anglická, zelená, čierna a modrá. Rukoväť tohto modelu je vyrobený z javora s aplikáciou rohu.

Z histórie dáždnikov

História dáždnikov siaha až do dávnych čias. Predchodca dáždnika neslúžil na ochranu pred dažďom, ale ochraňoval pred silnými slnečnými lúčmi. Začal sa používať asi pred 4000 rokmi v dávnom Egypte, Mezopotámii, Grécku a Číne.  Pred kvapkami dažďa sa chránili neskôr tým, že začali lakovať plášť „slnečníkov“, ktorý bol z papiera. Najväčšiu popularitu zažil dáždnik v 16. storočí v severnej Európe, kde neustále pršalo. Najväčšiu obľubu mal u žien, lebo patril k vychýreným módnym doplnkom. Až neskôr, vďaka perzskému cestovateľovi a spisovateľovi  Jonasovi Hanwayoivi , ktorý dáždnik nosil, sa stal obľúbený aj medzi mužmi. Prvé európske dáždniky mali z dreva vyrezávanú rukoväť a boli potlačené napusteným plátnom. Oceľová konštrukcia sa začala používať až v roku 1852.
 Či už bude pršať, alebo bude veľmi horúco, nezabúdajte byť stále na úrovni a chrániť sa. Vyberte si svoj elegantný doplnok – dáždnik.

Jana Milošovičová        Photos: ISIFA, Euroschim.com

 www.euroschirm.com
www.magimaxclub.net