Autentické príbehy, nadčasové témy

Fashion Live 2017

0
Fashion Live 2017

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení módy, elegancie ako aj prvotriedneho umenia. V bratislavskej Starej tržnici sa totiž rovnako ako aj minulý rok, konali prehliadky z aktuálnej tvorby slovenských a zahraničných dizajnérov módy, pod názvom FASHION LIVE 2017. Stará tržnica otvorila svoje brány širokej verejnosti a počas štyroch dní bolo možné vidieť to najlepšie čo momentálny trh ponúka.

 

Spomedzi množstva slovenských autorov, ako sú Jakub Straka, Ivana Rosová, Marcel Holubec, Boris Hanečka či Lenka Sršňová svoju kolekciu predstavili aj zahraniční hostia, ako Klaudia Markiewicz, študenti z Budapest Metropolitan University, Martin Havel, česká značka Blažek a mnohí ďalší.

Celkovo bolo možné vidieť spolu 51 dizajnérskych show obohatených výbornou kulisou doplnenou o nadčasovou konštrukciou prehliadkového móla z dielne architekta Petra Gondu osvetlenou od LED Solutions.

Svojou prehliadkou nadchla Ivana Rosová, ktorá do sveta ťažkého a tvrdého biznisu vniesla krásnu eleganciu plnú ženskosti a zmyselnosti. Lenka Sršňová opäť predviedla svoj talent v kolekcii inšpirovanej tvorbou slovenského maliara Ľudovíta Fullu. Česká značka Blažek prezentovala čisto mužskú eleganciu, avšak vrcholom FASHION LIVE 2017 boli očakávané prehliadky Marcela Holubca v spolupráci s vizuálnym umelcom Ašotom Haasom, ako aj Boris Hanečka s dizajnérkou Danou Vodou.

Počas týchto dvoch prehliadok dosahujúcich svetové parametre Stará tržnica doslova strácala zem pod nohami. Diváci neustále pribúdali a počet známych tvári zo slovenského šoubiznisu pretekajúcich sa o najštýlovejší outfit večera len narastal.

Marcel Holubec sa prezentoval prevažne jednoduchou čiernou, zdôrazňujúcou nevyčerpateľný svojský štýl a eleganciu, zatiaľ čo Boris Hanečka zaujal nápaditosťou a odvážnosťou svojich modelov. Svoju prehliadku zakončil nádhernou a prekvapivou samostatnou kolekciou večerných šiat podmienených slovenskými tradíciami.

Obaja dizajnéri boli odvďačení búrlivým potleskom a dokázali, že slovenská móda sa uberá tým správnym smerom.

Ak ste sa z nejakých nepochopiteľných dôvodov nevedeli zúčastniť tohtoročnej FASHION LIVE 2017 nezúfajte, Milliardcity vám ponúka obhliadnutie sa za tým najdôležitejším v našej fotoreportáži s kúskami tvorby od všetkých zúčastnených autorov.

 

 

 

 

 

Lukáš Kirka

Fotografie: Ján Zemiar, Tomáš Gál, Filip Kartous

 

www.fashionlive.sk