Autentické príbehy, nadčasové témy

Festival módy v Dubrovníku

0

Móda si svoje miesto nájde takmer všade. Po metropolách akými boli New York, Londýn, Paríž sa tentoraz stretli milovníci módnych trendov v chorvátskom Dubrovníku. Počas tohto víkendu si predvádzacie mólo vyskúšali najmä módni tvorcovia z východnej Európy.

Dubrovnik Fashion Week International je festival módy a umenia, na ktorý sa organizátori veľmi starostlivo pripravili. Svedčí o tom samotný program tohto dvojdňového eventu venovaného móde. Svoj debut tu zažili medzinárodní umelci a dizajnéri, ku ktorým sa pridali vychádzajúce hviezdy umenia a módneho biznisu – talentovaní tvorcovia z Chorvátska a východnej Európy. Nosnou myšlienkou podujatia v Dubrovníku bolo, aby široká verejnosť vnímala podujatie ako kultúrny festival. DFWI venuje svoje úsilie pokroku, pričom jeho filozofiou a poslaním je pomôcť nasmerovať budúci vývoj módy, audiovizuálnej kultúry, umenia – čiže tvorivého odvetvia v regióne. Módny víkend v Dubrovníku sa koná každoročne v auguste – pod záštitou chorvátskeho ministerstva cestovného ruchu, mesta Dubrovník.

Dubrovnik Fashion Week International prebieha každoročne na idylickom pobreží Jadranu – v Dubrovníku, ktorý leží v oblasti južného Chorvátska. Vzhľadom k tomu, že je to mesto výnimočnej krásy, ktoré ponúka množstvo kultúrnych a historických pamiatok, bol Dubrovník v roku 1979 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jedná sa o jednu z najväčších chorvátskych, najvýznamnejších turistických destinácií v Stredomorí.

Počas úvodného dňa Dubrovnik Fashion Week sa konali prehliadky na známom dubrovníckom námestí Stradun, ktoré možno zaradiť k najkrajším na svete. Predstavili sa tu kolekcie návrhárov a značiek Hippy Garden, Go’den, Mara Miloglav, Michal Negrin a Marina Design.

NIPOS                                                          Photos: Inmagine

www.dubrovnikfashionweek.com