Autentické príbehy, nadčasové témy

Filmy v kinách

0
Filmy v kinách

Mali ste už šancu zájsť si toto leto do kina? Či už áno alebo nie, je tu pre vás prichystaných pár filmov, ktoré si rozhodne nemôžete nechať ujsť. Je to zmes českých, slovenských a amerických filmov, no nenaťahujme a pustime sa do toho!

Hneď ako prvé musíme predstaviť slovenský film, ktorý natočila režisérka Tereza Novotná. V hlavnej úlohe hrá Dominika Morávková-Zeleníková ktorú možno už poznáte ako speváčku z tria S hudbou Vesmírnou. Síce v tomto filme ide o vážnejšiu tému, s ktorou si netreba zahrávať, tento film určite nesklame a bude patriť k tým vydareným, za ktoré sa Slovensko nebude potrebovať hanbiť, už len kvôli skvelému obsadeniu. A čo si pre nás pripravila česká kamera? Bude to tak isto dráma. No tentokrát z dielne Jana Hřebejka s názvom Zahradnictví: Rodinný přítel. Je to film o láske a osude podaný z pohľadu troch žien. Aňou Geislerovou, Gabrielou Míčovou a Klárou Melíškovou. Myslíme, že domácu scénu je potrebné podporiť a tak nezabudnite zobrať kamarátov a vydajte sa spolu do kina na zaujímavé filmy našich tvorcov.

Ak budete mať aj po týchto filmoch záujem o zahraničné filmy a drámy, bude ich viac než dosť a pritom sa dobre zasmejete. Vybrali sme jednoznačne Brloh, Divokú babskú jazdu alebo Ja zloduch 3. V každom z týchto letných filmov sa nájde iná skupina ľudí. Vo filme Brloh rodičia už dospievajúcich detí nechcú sklamať svoje dieťa a tak sa rozhodnú vyriešiť svoj finančný problém trochu nekonvenčným, no jednoznačne vtipným riešením. V Divokej babskej jazde sa nájdu ženy, ktoré i keď majú veľa práce a svoj vlastný život, stále to vedia poriadne rozpáliť. Nakoniec ponuky spomenieme snímku Ja zloduch 3, ktorá je síce pre deti, no všetci si môžeme priznať, že aj my si občas radi pozrieme kvalitný animovaný film.

Ak máte chuť si v kine trochu poplakať, nesmie vám ujsť Láska stojí za všetko. Na tento film sa tešíme spolu s ostatnými nedočkavcami pekne dlho. Veď čo je krajšie ako mladá láska? Na takúto otázku sa naozaj ťažko hľadá odpoveď. A preto si nezabudnite zobrať do kina vreckovky, pretože už z traileru nám bolo jasné, že tu bude veľa dojímavých scén.

Nakoniec, toto leto by nebolo úplné bez super hrdinov a preto si pre nás kiná prichystali nového Spidermana, pokračovanie Thora alebo prevedenie Francúzskeho komixu Valerian a mesto tisícich planét. V tomto filme sa predvedie netradičná dvojka Cara Delevinge a Dane Dehaan.

 

Popravde, cez leto na nás bude tých filmov čakať veľa, tak si nejaký s nami vyberte a hor sa do kina!

 

Karolína Poláková

Foto: Dreamstime