Autentické príbehy, nadčasové témy

Flamant – domov ako z rozprávky

0

Kreslo, do ktorého sa vždy večer spokojne uvelebíme so šálkou čaju a pozrieme si svoj obľúbený seriál. Skrinka, v ktorej vždy nájdeme nejaké dobroty. Hebký koberec, ktorý zmäkčí každý pád našich na nohy sa stavajúcich ratolestí…To všetko nie sú len kusy nábytku. Sú to veci, ktoré máme radi. Tvoria náš domov – miesto plné spomienok a zážitkov, ktoré nám dáva ten hrejivý pocit, že niekam patríme. Presne takúto atmosféru vytvára Flamant – belgická značka nábytku a interiérového dizajnu.

Na vytvorenie vzácnej a neuchopiteľnej esencie toho, čo tvorí domov skutočným domovom, má Flamant svoj vlastný recept.  Jeho dizajnéri oprašujú minulosť a prispôsobujú ju moderným trendom, pričom každý jeden kúsok v sebe spája autenticitu, harmóniu a pohostinnosť – základné hodnoty Flamantu. V popredí toho všetkého stojí rodina a rodinné tradície ako hlavný zdroj inšpirácie. Flamant do svojho nábytku ukrýva príbehy a vtláča mu pečať klasiky, v citlivom spojení s modernosťou doby. Prebúdza pocit dôverne známeho, nefalšovaného a čistého.

Svoj príbeh začal Flamant písať približne pred tridsiatimi rokmi, keď sa traja bratia: Alex, George a Jacques rozhodli založiť si malú rodinnú firmu v snahe rozšíriť otcov obchod so starožitníctvom. Ako prvý sa chopil otcovho dedičstva Alex, ktorý prišiel tiež s nápadom „reinterpretácie“ starožitného nábytku a dekoratívnych predmetov. To znamená, že nábytok, ktorý vyrábali bol nový a moderný, no zároveň bolo na ňom vidieť unikátnu patinu času. Tento koncept sa stal leitmotívom všetkých ďalších Flamantových kolekcií a základom pre medzinárodný rozvoj značky.

Produkty z dielne Flamant sú jedinečné. Nejedná sa o žiadnu pásovú výrobu, ale o kvalitnú ručnú prácu. Každý kúsok je vyhotovený z pravých prírodných materiálov, často tradičnými remeselnými technikami. Dôležitý je každý detail. Známky „zubu času“ ako vyblednuté farby, úmyselné poškodenia, či poškriabaný povrch sú vytvorené tak, aby pôsobili naozaj autenticky. Vďaka tým najkvalitnejším materiálom, práci zručných remeselníkov, až puntičkárskemu dohliadaniu na detaily a vášni pre nadčasový dizajn cítiť z produktov značky Flamant pravdivosť a dušu.

Jedinečná zmes ingrediencií dizajnu Flamant si získala už aj kráľovských zákazníkov, a to doslova. Nábytkom Flamantu má zariadené svoje sídla aj belgická kráľovská rodina. Od roku 2007 je spoločnosť držiteľom tzv. Royal Warrant – ocenenia, ktoré sa udeľuje firmám za roky bezproblémovej a obojstranne spokojnej spolupráce. Belgická kráľovská rodina sa zaručuje za jeho kvalitu a úroveň produktov a služieb.

Dnes už Flamant nie je len značka, ale reprezentuje životný štýl. A tak ako sa mení spôsob života, menia sa aj kolekcie Flamantu. Rozmanitosť ich štýlov siaha od klasického, vidieckeho a gustaviánskeho, až po moderné vintage a súčasný urbanistický dizajn. Aj napriek tomu, že sú kolekcie inšpirované vždy iným historickým obdobím, kladú vo Flamante silný dôraz na ich vzájomnú kombinovateľnosť. Flamant spája minulosť a prítomnosť v dokonalej harmónii, spolu s tradíciou a inováciou, jednoduchosťou a originalitou. Výsledkom sú kúsky, ktoré píšu v priestore príbeh ľudí, ktorí ich obývajú.

Words & Photos: Webster

www.flamant.com